Trwa rozbudowa Domu Ludowego w Oprzężowie

ePiotrkowRegion Piątek, 26 czerwca 20205 824
Trwają intensywne prace przy modernizacji i rozbudowie Domu Ludowego w Oprzężowie. To jeden z ostatnich tego typu obiektów na terenie gminy, które wymagały gruntownych remontów. W lutym 2020 podpisana została umowa na przebudowę tego obiektu.

Modernizacja Domu Ludowego w Oprzężowie, będącego również strażnicą OSP, polega na remoncie i przebudowie starego budynku i rozbudowie o nowe elementy. Co już zostało zrobione (stan na 15 czerwca 2020)? Wykonano fundamenty rozbudowy, izolację i ocieplenie ścian fundamentowych, dolne warstwy posadzki, wymurowano ściany zaplecza kuchennego i kotłowni oraz komin w tejże kotłowni, wykonano nadproża okienne i drzwiowe, strop nad częścią parteru, a także zbiornik na nieczystości płynne. W istniejącym budynku zaś, a dokładnie w zapleczu kuchennym wyburzono ściany wewnętrzne, posadzkę, wyburzono stare schody (część wschodnia) i wykonano nowe schody wewnętrzne. W klatce schodowej zdemontowano boczne drzwi zewnętrzne, a otwór zamurowano. W sali głównej zamurowano część otworów okiennych, wykonano fundamenty pod słupy przy wejściu głównym, a także słupy przed wejściem głównym. Częściowo pojawiło się już też ocieplenie istniejącego budynku. Trwają prace przy instalacji CO - budynek będzie wreszcie ogrzewany (kotłownia na olej opałowy).

 

Wszystkie prace kosztować będą 892 tys. zł i mają się zakończyć do 15 listopada 2020 r.

 

Warto przypomnieć, że w budynku wcześniej przeprowadzone były częściowe remonty. W roku 2008 wymieniana była stolarka okienna, w 2009 zostały wykonane roboty dotyczące wymiany pokrycia dachowego wraz z wydłużaniem krokwi, wykonaniem sufitu podwieszanego z izolacją oraz zamontowaniem wentylatorów na sali głównej, a w 2012 wykonano prace związane z instalacją odgromową oraz roboty związane z instalacją elektryczną.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.06.2020 21:57

Wójt znowu będzie się szczycił chociaż tym bo drogi to najgorsze w powiecie położy dywanik jak ścieżka rowerowa i za chwile dziurawy gmina Rozprza i Gorzkowice dogadają się z powiatem to mają drogi jak trzeba A my G!!!!!!

11


wol ~wol (Gość)27.06.2020 16:49

Kolejny pomnik wójta. Wyrzucone pieniądze. Niestety będzie trzeba ten pustostan utrzymywać za publiczne pieniacze. Kto będzie z tego korzystał nikt. Milion złotych w błoto.

11


aa ~aa (Gość)26.06.2020 17:08

Zrobienie projektu, wykopanie fundamentów, rozbudowa, położenie dachu - za chwilę zbudowanie ki..bla to też będzie informacja. Kogo to obchodzi.....

41


111 ~111 (Gość)26.06.2020 10:06

Żeby nie było jak w Rokszycach. Po dwóch latach remont kapitalny.

31


gość ~gość (Gość)26.06.2020 08:30

I będzie stało puste i zarośnięte....niedaleko w Kozich wystarczy popatrzeć.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat