Trwa remont pętli autobusowej przy Dworskiej

Tydzień Trybunalski Środa, 16 października 20194 2662
Zniszczona pętla autobusowa przy ul. Dworskiej w Piotrkowie zyska nową jakość. Trwa remont, a nowy obiekt ma być gotowy w listopadzie.
fot. pakwi

Od 11 września obiekt jest wyłączony z użytkowania. W związku z tym nie mogą podjechać tam autobusy linii nr 7. Pasażerowie muszą więc korzystać z przystanków przy ul. Dworskiej/Sikorskiego (kierunek do centrum miasta) i Sikorskiego/Dworskiej (kierunek Sikorskiego-Majków).

 

Potrzebę remontu obiektu zgłaszali pasażerowie i mieszkańcy, ale też Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie. - Będzie tam wykonany nowy przystanek autobusowy z miejscem do zawracania. Nawierzchnia do tej pory była mocno zniszczona, płyty pod wpływem ciężaru pojazdów były mocno popękane. Nie mieliśmy więc wątpliwości, że potrzebna jest modernizacja tego terenu. Oprócz nowej nawierzchni, przystanku z wiatą oraz ławki powstanie tam parking posiadający 18 miejsc postojowych, w tym 2 miejsca dla niepełnosprawnych - mówi Agata Wypych, p.o. dyrektora w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

Wykonanie tzw. zawrotki i parkingu kosztować będzie 384 tys. 489 zł. Wykonawca zobowiązał się wykonać inwestycję do 11 listopada 2019.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.10.2019 08:04

A kiedy zrobią pętlę na Granicznej? Droga też dziurawa.

51


gość ~gość (Gość)16.10.2019 10:36

Ludzie takie sprawy to trzeba powiadamiac urzedy a nie komentowac bo to bo tamto bo tego nie ma itd

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat