Trwa przeprowadzka biblioteki. Harcerze pomagają przenosić księgozbiór

ePiotrkow Piątek, 22 lutego 201926 7000
Na harcerzy zawsze można liczyć. Wykorzystali ostatni dzień ferii i postanowili pomóc w przenoszeniu księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej z siedziby przy Jerozolimskiej do mediateki na placu Pofranciszkańskim.

Ładuję galerię...

W czwartek wrócili z zimowiska w Rajczy, a w piątek – ostatniego dnia ferii – zakasali rękawy i pomagali pracownikom piotrkowskiej biblioteki w przenoszeniu księgozbioru do nowej siedziby.

 

Od kilku tygodniu trwa bowiem niezwykle trudna logistycznie akcja „Przeprowadzka”. - W dalszym ciągu kodujemy zbiory – mówiła w piątek rano na antenie Strefy FM Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim. - Mamy ok. 200 tysięcy jednostek do zakodowania. Kończymy kodowanie księgozbioru w oddziale dla dzieci, a to ok. 40 tysięcy książek. W wypożyczalni mamy 110 tysięcy książek. Zakodowana jest już literatura piękna, teraz pracujemy nad literaturą popularno-naukową. To, co zostało zakodowane będziemy powoli przenosić do mediateki.

 

Biblioteka - na razie – pracuje normalnie, od 8.00 do 19.00 można wypożyczać książki. - Oczywiście główne przenosiny księgozbioru będą się odbywały przy zamkniętej bibliotece – dodaje dyrektor MBP. - Na razie będziemy kodować, przynajmniej do marca. Planujemy, że przenoszenie księgozbioru będzie trwało miesiąc. Ale nie zapominajmy, że są też inne zbiory – te z XIX wieku, czasopisma.

 

I właśnie oprawione czasopisma pomagali w piątek przenosić członkowie Stowarzyszenia HARC. - To spontaniczna akcja, wykorzystujemy ostatni dzień ferii. Chcieliśmy pomóc – powiedział nam Marcin Jończyk, prezes Zarządu Stowarzyszenia HARC.

 

Profesjonalna firma zajmująca się przeprowadzkami bibliotek czy archiwów zażądała za przeprowadzkę piotrkowskiej placówki 200 tys. zł, trwałoby to 2 miesiące. - Dlatego robimy to sami, z pomocą czytelników i wielu stowarzyszeń czy organizacji – dodaje R. Wojtczak.


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

xyz xyz ~xyz xyz (Gość)24.02.2019 19:38

Zostawmy te dzieci już w spokoju. A co z cennymi książkami i czasopismami przewożonymi bez żadnych zabezpieczeń w dostawczaku, na sklepowym wózku albo wręcz na zwyczajnej taczce? I dotykane łapskami, które w tych warunkach z pewnością nie były czyste? Rozumiałbym takie działanie u handlarza, który na bazarze sprzedaje mydło i powidło, ale w bibliotece? Nigdy.

26


ksz ~ksz (Gość)24.02.2019 18:42

Ludzie, gdzie wy na tych zdjęciach widzicie dzieci? To młodzi ludzi co najmniej piętnastoletni, którzy mogą legalnie pracować, a nawet się rozmnażać. Mogą także przemieszczać się swobodnie bez opieki osoby pełnoletniej. Gdyby miasto zapłaciło 200 000 zł za przeprowadzkę dopiero byłyby krzyki w komentarzach...

54


Niesamowite! ~Niesamowite! (Gość)24.02.2019 15:29

Inwestycja na kilkadziesiąt milionów a nie ma na wynajęcie profesjonalnej firmy do przeprowadzki!!!

94


gnuśny ptb ~gnuśny ptb (Gość)24.02.2019 10:34

Postawić mediatekę w kredycie w umierającym mieście bez pracy, to tak jak kupić Ferrari za ostatni grosz z nadzieją we we wsi położą asfalt. Brawo magistracie

173


miasto cierpi przez 1 czlowieka ~miasto cierpi przez 1 czlowieka (Gość)24.02.2019 10:32

Okoliczne gminy w promieniu 50km rozwijają się jak grzyby po deszczu a Piotrków w którym czas zastrzymał się 20 lat temu ma oderwaną "od czapy" mediatekę na kredyt i pokaz. Kto ma wyższe potrzeby i aspiracje to zwyczajnie się stąd wyprowadzi albo i już to zrobił. Nie oszukujmy się - piotrków to miasto biedronek i magazynów a życie się tutaj toczy od kościoła do sklepu spożywczego. Niech bilety mpk drożeją jak tylko się da bo wiadomo w kogo to uderzy

173


gość ~gość (Gość)24.02.2019 01:14

Jak można mówić że to troska o "dzieci"skoro to ewidentnie chodzi o hejt na mediatekę. Warto podkreślić, że chłopak pchający wózek z mężczyzną jest pełnoletni. Pakowanie książek na wózek a pchanie tego wózka to zasadnicza różnica. Po coś są tam dorośli :) skończmy ten temat bo zamiast cieszyć się, że miasto zyska nowe, nowoczesne miejsce to lepiej hejtowac w imię troski "dzieci"

212


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)23.02.2019 19:18

O ile nie mam nic do idei wolontariuszy i skorzystaniu Biblioteki z takiej formy pomocy w przeprowadzce, o tyle jestem zniesmaczony tym, że robią to małe dzieci. Młodzież - jeśli tylko ma ochotę, proszę bardzo, ale dzieci takie jak na zdjęciu? To nieodpowiedzialne. Ktoś pomyślał o zdrowiu i ewentualnych zagrożeniach? Wstyd pani dyrektor.

124


gość ~gość (Gość)22.02.2019 18:49

Wszystko fajnie...ale co na temat pracy młodocianych mówią przepisy kodeksu pracy oraz normy BHP ?

89


z pola ~z pola (Gość)22.02.2019 19:32

Ci malkontenci, którym mediateka przeszkadza, z pewnością oczekują tylko wielkiej gali dicho polo i meczu kopanej. Przyjmijcie do wiadomości, że gro mieszkańców chce czegoś innego dla siebie i swoich dzieci. Skoro wam mediateka nie odpowiada, możecie spędzać czas przed telewizorem.

1410


PIPa ~PIPa (Gość)23.02.2019 14:01

Mimo wszystko - co na ciężka pracę młodocianych inspekcja pracy?

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat