Trwa konferencja naukowa "Człowiek a historia"

ePiotrkow Środa, 22 maja 20191 1764
W Piotrkowie rozpoczęła się XIV ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka „Człowiek a historia". Uczestnicy spotkania reprezentują wyższe uczelnie z całej Polski. W środę spotkali się w piotrkowskim Zamku Królewskim, gdzie wymieniali poglądy i dyskutowali na najróżniejsze tematy związane z historią.

Ładuję galerię...

Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Historyków Klio działające przy piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. - Bardzo nam miło, że prelegenci przyjechali do nas z tak różnych stron naszego kraju. W sumie podczas dwudniowej konferencji wystąpi około 40 osób. Zapraszamy też wszystkich mieszkańców Piotrkowa i okolic, którzy interesują się historią do uczestnictwa i wspólnej dyskusji - powiedziała Anna Sęderecka, prezes koła Klio. 


- Starałem się przybliżyć problem ochrony zabytków archeologicznych na stanowiskach - powiedział nam Patryk Banasiak, przedstawiciel Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. - Z biegiem lat dostęp do wykrywaczy metali stał się powszechny. To sprawiło, że osoby nielegalnie penetrujące takie stanowiska miały ku temu pełne możliwości. Przez to zrodził się konflikt interesów. Chciałem przedstawić opcje, za pomocą których można byłoby to zażegnać. Takie spotkania są ważne, bo jak kiedyś ktoś powiedział "warto rozmawiać". Dialog, który ostatnio trochę przycichł warto wzbudzić na nowo. Taka możliwość pojawia się podczas tego rodzaju spotkań interdyscyplinarnych.


Każdy, kto chciałby wysłuchać kolejnych wystąpień powinien w czwartek wybrać się do Filii UJK w Piotrkowie. Prelekcje rozpoczną się o 10.00 w sali nr 14 budynku "B", a wstęp jest bezpłatny.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zygmunt Stary ~Zygmunt Stary (Gość)23.05.2019 08:32

Rok 2019, to czas obchodów 500 lecie zakończenia budowy pałacu zygmuntowskiego potocznie zwanego przez piotrkowian zamkiem, który obecnie jest siedzibą Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. A współorganizatorem sesji oprócz Piotrkowskiego SKNH "Klio", Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie, Wydziału Filologiczno-Historycznego, Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych, Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego było również Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat