Trwa XXXII kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków

Strefa FM Piątek, 01 listopada 20195 4651
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego po raz 32. prowadzi kwestę na rzecz piotrkowskich powązek. Z zebranych pieniędzy odnawiane są nagrobki znajdujące się na Starym Cmentarzu Rzymsko-Katolickim.

Ładuję galerię...

Przy bramach piotrkowskich cmentarzy można spotkać wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze na renowację nagrobków znajdujących się na starym cmentarzu, potocznie nazywanym piotrkowskimi powązkami. Piotrkowianie bardzo chętnie wspierają kwestę i nie przechodzą obojętnie obok puszek. - Bardzo dziękujemy osobom, które przyczyniają się do odnawiania zabytkowych nagrobków, zmiany wizerunku starego cmentarza oraz dbałość o dziedzictwo kulturowe. Każdy grosz jest ważny, liczy się zaangażowanie. Ilość zebranych pieniędzy z roku na rok jest coraz większa, wierzymy, że i w tym roku tak będzie. Jest szansa, że tegoroczna kwesta będzie rekordowa - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa, który również w tym roku zbierał datki na odnawianie zabytkowych nagrobków. - Jestem mile zaskoczony, że przez tak krótki czas puszka zapełniła się niezwykle szybko. Bardzo cieszy hojność osób odwiedzających piotrkowskie cmentarze - dodaje Henryk Michalski, dyrektor I LO w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.11.2019 16:13

Kości powininne dawać z tacy na odnowę nagrobków a nie may i po problemie

56


gość ~gość (Gość)02.11.2019 16:12

Głupie niech dają ja nigdy nigdy nie dam to co nieraz widziałam to nie dam

22


gość ~gość (Gość)01.11.2019 18:29

A gdzie zdjęcie Pindżota?

100


gość ~gość (Gość)01.11.2019 16:55

Po wyborach to stewardesa nie kwestowała

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat