Trwa Tydzień Nauki i Techniki w Piotrkowie Trybunalskim

Strefa FM Sobota, 15 czerwca 20194 3140
Rozpoczął się piotrkowski Tydzień Nauki i Techniki. Do końca kolejnego tygodnia w Mediatece 800-lecia przygotowano wiele atrakcji. Będą pokazy naukowe, warsztaty oraz konkursy z nagrodami.

Ładuję galerię...

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla każdego. Na najmłodszych czeka bawialnia, będą zabawy, konkursy oraz malowanie buziek. Ci nieco starsi będą mogli natomiast wziąć udział w warsztatach naukowych. Nie zabraknie także niespodzianek dla miłośników motoryzacji, ponieważ w sobotę odbędzie się zlot piotrkowskich motocyklistów. Oprócz tego swój wykład zaprezentuje Michał Błoński, który opowie o ewolucji oka. - powiedziała Marlena Zygier z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim. 

 

W organizację Tygodnia Nauki i Techniki włączyli się także przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej. -W sobotę przygotowaliśmy piknik naukowy. Będzie zabawa z elektromagnetyzmem, chemia na wesoło, logistyczna rodzina czy kolorowa chemia. Nasi mistrzowie przywieźli również łazik marsjański. Będzie on dostępny dla wszystkich przez cały tydzień. Zapewniam, że nikt nie będzie się tutaj nudził - powiedziała Jolanta Pozorska przedstawicielka uczelni.

 

Tydzień Nauki i Techniki potrwa do 22 czerwca.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EPxyz ~EPxyz (Gość)16.06.2019 13:44

Panie prezydencie skoro już pan wydał 40 mln. na Mediatekę to mam prośbę - niech pan korzysta z komunikacji miejskiej , może pan zrozumie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom tego miasta. Czy może pan nam to obiecać?

72


? ~? (Gość)16.06.2019 13:05

Jeśli w Mediatece tak jak wczoraj będzie codziennie, to super - popieram.

70


aasaasdsdssaf ~aasaasdsdssaf (Gość)16.06.2019 10:42

Dzisiaj kazdy ma w domu tv, 2 komputery, 3 smartfony i internet. Ta technologia na nikim juz nie robi wrazenia. Moze 20 lat temu bylby to dla nas jakis szal bo dla amerykanina czy europejczyka nawet 20 lat temu to byla normalka...Nakupili komputerow wydali miliony, kolejne miliony pojda co roku na utrzymanie tego. Ksiazki kto ma czytac ten czyta z pasji i zainteresowania a nie dlatego ze jest taka moda. Kto nie czyta czytal i tak nie bedzie. A do tego wyremontowany budynek po bibliotece oddadza pewnie jarmulkowcom.

73


gość ~gość (Gość)15.06.2019 14:59

Właśnie byłam w mediatece dla mnie inwestycja super

511


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat