Trumna i znicze przy krajowej „dwunastce” w Przygłowie

Strefa FMRegion Poniedziałek, 21 września 202037 7078
Wymowny protest zorganizowali w poniedziałek przedstawiciele akcji S12 Natychmiast. Przy skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 12 ustawili trumnę i znicze. Część mieszkańców gminy Sulejów nie składa broni i dalej walczy o drogę, która od lat obiecywana jest przez polityków. Korki i wypadki - to rzeczywistość z którą mierzą się każdego dnia. Tylko w miniony weekend na „dwunastce” doszło do 3 wypadków.

Ładuję galerię...

Jak podkreślają organizatorzy, akcja ma na celu przypomnienie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz parlamentarzystom z okręgu piotrkowskiego o składanych przez nich obietnicach. - Sama uległam wypadkowi na DK 12, zostałam potrącona przez samochód. Mamy za to przy każdych wyborach kiełbasę wyborczą w postaci drogi S12. Niebawem nasza cierpliwość się skończy i zaczną się poważne protesty - powiedziała nam jedna z uczestniczek.

 

Mieszkańcy gminy Sulejów, którzy wzięli udział w poniedziałkowym proteście zgodnie podkreślali, że ich codzienne życie to walka o przetrwanie. - Mieszkam w Barkowicach i codziennie rano dojazd do pracy to walka o życie. Trasa jest tak obciążona, że włączenie się do ruchu jest na zasadzie „albo się uda, albo nie uda”. 30 tysięcy samochód dziennie przejeżdża na odcinku 15 kilometrów. Jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy mają w sobie siłę i determinację, aby nas reprezentować. Korki w piątki są do połowy Nowej Wsi i do połowy Kałku. Żadne rozwiązanie, nawet kierowanie ruchem przez policję, nie jest skuteczne. Blisko jest przedszkole, matki dowożą dzieci. Żaden samochód nie jedzie przepisowo. A my nadal walczymy o codzienność, żeby nie jechać półtorej godziny do pracy i tyle samo wracać - tłumaczy kolejna uczestniczka.

 

Jak zaznaczali organizatorzy, trumna, która została postawiona w pobliżu skrzyżowania to symbol „umęczonej” przez ogromne natężenie ruchu DK 12. - Równie dobrze niebawem sami możemy być spakowani do tej trumny i nie doczekać jutra. Każdy z nas musi wrócić tą drogą do domu. Mamy nadzieję, że będzie jakaś reakcja w Warszawie na nasze działania. My zostaliśmy okłamani. Nie możemy sobie wmawiać, że nagle coś się zmieni.- mówi Sebastian Domaradzki z S12 Natychmiast. - Mam 30 lat. Odkąd pamiętam, mówiło się o poszerzeniu czy rozbudowie DK 12, teraz od 20 lat mówi się o alternatywie. Żyję w przekonaniu, że może się doczekam albo moje dzieci lub wnuki. Oczywiście o ile przeżyją mieszkając przy tej drodze - dodaje kolejny uczestnik poniedziałkowego protestu.

 

Z kolei Jacek Zajączkowski z S12 Natychmiast apelował do premiera Morawieckiego, aby spełnił swoją obietnicę z kampanii prezydenckiej, że S12 zostanie wpisana do Harmonogramu Budowy Dróg Ekspresowych na lata 2021-2023. - Chcemy przypomnieć słowa premiera, że natychmiast po wyborach rządzący mieli zająć się S12. My nie widzimy żadnego odzwierciedlenia czy działania z ich strony. Minister infrastruktury opublikował listę dróg za 18,5 mld zł, gdzie nie ma ekspresowej „dwunastki” - mówi Jacek Zajączkowski.

 

Do protestujących mieszkańców gminy Sulejów nie przyjechał żaden z parlamentarzystów okręgu piotrkowskiego. Był tylko jeden lokalny samorządowiec. Przedstawiciele S12 Natychmiast nie wykluczają protestu w Warszawie. Zapewniali, że nie będą robić blokad na „dwunastce”, aby nie powodować dodatkowych uciążliwości. - Nie ma sensu blokować drogi, która i tak codziennie jest zakorkowana - dodaje Zajączkowski.


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.09.2020 11:21

Ooooo byn nawet Radny z Sulejowa.

61


gość ~gość (Gość)21.09.2020 21:29

S12 nie jest w interesie Łodzi dlatego nie powstanie tak szybko! Najpierw wybudują sobie S74 niszcząc tereny wypoczynkowe wokół Zalewu Sulejowskiego! S74 tak samo jak S8 zabrali z naszego regionu jeśliby tego nie zrobili to S8 łączyłaby się pod Piotrkowem Trybunalskim z S12!!!

92


Wybory się zbliżają? ~Wybory się zbliżają? (Gość)23.09.2020 19:09

Już jeden Pan się wylansował na S12, teraz robi to kolejny. Już nie tylko droga to już turystyka, dorzuć Pan jeszcze wodę w kranie i nie będzie wątpliwości o co chodzi. Obecny "wóc" Sulejowa nie chce tej drogi i tyle.

20


wsxdr ~wsxdr (Gość)23.09.2020 12:35

A kiedy, będzie dalej prowadzona budowa kładki na Pilicy, od 2 tygodni nic się nie dzieje, wie może kto co się stało?

30


amon ~amon (Gość)21.09.2020 20:50

Jacek,przyjadą za 3 lata przed wyborami i znów będą robic ludziom wode z mózgu.

102


lolek ~lolek (Gość)23.09.2020 08:50

jakby S12 miała powstać już by powstała. Panie Zajączkowski niech Pan trochę pomyśli. Jest Pan dorosły facet a myśli Pan jak dziecko. Droga S12 nie jest w interesie innych miast. Jest wiele innych bardziej potrzebnych dróg niż S12.

33


Przy kawie ~Przy kawie (Gość)22.09.2020 06:34

Czy Burmistrz Sulejowa dalej jest przeciwny S12? Czy udaje poparcie wysyłając pisma do GDDKiA? Czy pomógł grupie ekologów w oprotestowaniu decyzji środowiskowej? Czy S12 nie przebiega za blisko jego domu? O co tu chodzi?

202


gość ~gość (Gość)22.09.2020 19:16

czy zauważyliście państwo że nie ma gośki na kolejnej manifestacji? przysiadła trochę po ostatnim show

41


gość ~gość (Gość)22.09.2020 17:10

Bez sensu budowac drogę. Wystarczą zatoczki i dodatkowe pasy prawoskręty. Są ważniejsze inwestycje drogowe w kraju :)

16


Tadeo ~Tadeo (Gość)22.09.2020 15:09

Głosować na PIS i droga będzie po następnych wyborach!

17


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat