Trudny przejazd Rakowską. Robotnicy łatają dziury w jezdni

ePiotrkow Środa, 06 lutego 201923 4977
Od około dwóch tygodni na odcinku ulicy Rakowskiej w Piotrkowie trwają roboty drogowe. Od Logistycznej do ul. Miast Partnerskich łatane są dziury w jezdni. Prace utrudniają życie kierowcom.

Ładuję galerię...

- Na tym odcinku trwają roboty związane z remontem cząstkowym nawierzchni jezdni, na obu pasach – informuje nas Ryszard Żak z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

Dlaczego prace prowadzone są właśnie zimą? - Urząd Miasta ma ubezpieczone wszystkie składniki majątku drogowego, w ich skład wchodzą m.in. drogi. Z umowy zawartej z ubezpieczycielem wynika, że jeżeli w ciągu kilku dni od pojawienia się wyrwy w jezdni nie podejmiemy działań, to miasto poniesie koszty – wyjaśnia R. Żak.


Prace dają się we znaki kierowcom. - Od kilku dni da się zauważyć wyrwy w położonych kilka dni temu łatach. Mało tego. Poprzednie dziury były stabilne, tymczasem z nowego asfaltu wypadają spod kół tirów sporej wielkości bryły – skarży się mieszkaniec Piotrkowa.


Przedstawiciel Zarządu Dróg twierdzi tymczasem, że wyrwy nie powstają w już wykonanych łatach, ale w nowych miejscach, ponieważ droga nie ma odpowiedniej nośności, a jej obciążenie jest bardzo duże. - Remont będzie trwał do czasu uzupełnienia wszystkich wyrw. Prace powinny zakończyć się w tym tygodniu pod warunkiem, że aura będzie sprzyjała – dodaje R. Żak.

 

 

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miasta, trwa przygotowywanie dokumentacji kompleksowej modernizacji ulicy Rakowskiej od granic miasta do ul. Miast Partnerskich. Prace te mają potrwać rok. - Mając dokumentację, będziemy starali się o dofinansowanie tego zadania z ministerstwa - dodaje Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu. 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.02.2019 07:56

Zamiast łatać te dziury to byście zerwali caly odcinek od początku lasu do do końca lasu ten odcinek to jakaś porażka

20


Piotr Piotrranga06.02.2019 17:46

Ta droga to "wizytówka" miasta dla wszystkich wjeżdżających od strony Warszawy.
Siła oddziaływania tej "wizytówki" z naddatkiem zniweluje oddziaływanie naszej nowej wizytówki - mediateki.
Ta droga powinna mieć dwie jezdnie po dwa pasy od S8 do Miast Partnerskich gdzie powinno być porządne rondo.
Docelowo Miast Partnerskich powinna mieć przedłużenie do Krakówki co umożliwi:
1) zmianę przebiegu DK 91 z centrum na peryferie,
2) zagospodarowanie pól uprawnych w widłach Krakówki i Sulejowskiej na strefę gospodarczą - przemysłową do której dojazd ciężarowy omijałby tereny zabudowy mieszkaniowej.
I warto to zrobić ZANIM pojaw się tam chaotyczna zabudowa jednorodzinna.

170


gość ~gość (Gość)08.02.2019 09:16

Jakie dziury jak tam asfaltu juz dawno nie ma jedzie sie jak po kartoflisku.

20


Hmmm ~Hmmm (Gość)07.02.2019 18:41

Zalecam objazd dla wszystkich osobówek: w stronę Warszawy warto jechać Wolborską (do końca), następnie wzdłuż trasy drogą techniczną i przy Hotelu Złoty Młyn przejechać przez bramę... i już się jest na S8 (ewentualnie ok 1km dalej jest węzeł Polichno). Z powrotem zjeżdżamy z trasy S8 koło Hotelu Górskiego, następnie wiaduktem i wzdłuż S8 do Wolborskiej. Jest szybciej, bezpieczniej... no i droga o wiele lepsza :)

40


ojojoj ~ojojoj (Gość)07.02.2019 18:47

A może po prostu zerwać dywanik (nawet bez wylewania nowej nawierzchni). Przecież teraz 1/3 aut jeździ jednym kołem po poboczu, bo strach wjechać w te koleiny... postawiony jest znak ograniczenie do 70... ale jak dla mnie to i tak za dużo...

40


gość ~gość (Gość)07.02.2019 18:08

mieszkałem trochę na zachodzie tam asfalt nie topnieje wraz ze śniegiem. lepiej zrobić raz a porządnie niż latać co rok lub dwa ale wtedy ktoś nie zarobi

30


gość ~gość (Gość)07.02.2019 12:34

To wina dzieci z Moszczenicy które uczą się w III LO. Jakby nie przyjmować ich do szkoły to by stan drogi się poprawił.

23


gość ~gość (Gość)07.02.2019 08:03

Ta ulica powinna być wyremontowana całkowicie bo nie da się tam jeździć przez te koleiny! ????

60


gość ~gość (Gość)07.02.2019 05:56

Jeżdżę autobusem MZK do pracy na Logistyczną i wracam do domu.... Masakra!!! Zawsze spóźniony jestem bo kierowca stoi w korku, mało tego żadna osobówka nie przepuści autobusu! Paranoja.... !!!!

60


gość ~gość (Gość)07.02.2019 01:05

Stary - nowy Piotrków, dziurawy i prawie zaorany.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat