Trudno patrzeć na tak grającą Piotrcovię

Strefa FM Środa, 14 marca 201841
Aż 38 bramek straciła Piotrcovia z ostatnim do tej pory UKS PCM Kościerzyna w pierwszym meczu fazy play-out PGNiG Superligi. Trudno napisać cokolwiek dobrego o grze piotrkowskiego zespołu, fatalna gra w obronie i nieskuteczność w ataku sprawiły, że podopieczne trenera Rafała Przybylskiego nie miały w tym meczu zbyt wiele do powiedzenia.

Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Wyrzychowska, później piotrkowianki popełniły kilka błędów i przyjezdne objęły prowadzenie (1:3), piotrkowianki zdołały wyrównać, ale tylko na chwilę, ponieważ po 10 minutach gry było 5:7. Niemal każda akcja zespołu z Kościerzyny kończyła się bramką, momentami wydawało się wręcz, że piotrkowianki tylko przyglądają się atakującym rywalkom i gdyby nie doskonale tego dnia dysponowana Monika Kopertowska, przewaga gości byłaby jeszcze większa. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:23.

Na początku drugiej połowy przyjezdne jeszcze powiększyły tę przewagę i w 37. minucie meczu prowadziły już dziesięcioma bramkami (17:27), do końca spotkania niewiele się zmieniło. Piotrcovia przegrała to spotkanie aż 38:29.

- Skompromitowałyśmy się. Chciałam przeprosić kibiców za ten fatalny występ. Wydawało się, że już w Kielcach osiągnęłyśmy dno. Teraz było jednak jeszcze gorzej. Jest nam wstyd - przyznała po spotkaniu Anna Wasilewska, kapitan Piotrcovii.

- Chyba powinniśmy zrobić z dziewczynami zrzutkę i oddać kibicom za bilety. Nie umiem określić tego co dziś pokazał mój zespół i nie potrafię tego wytłumaczyć. To wcale nie jest tak, że my się już utrzymaliśmy w lidze. Czeka nas jeszcze wiele trudnych meczów i musimy zacząć zdobywać punkty, aby oszczędzić sobie i kibicom niepotrzebnych nerwów – dodał Rafał Przybylski, szkoleniowiec piotrkowskiej drużyny.

Kolejny mecz III rundy odbędzie się dopiero w środę, 28 marca, piotrkowianki zmierzą się wówczas na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce. Kilkunastodniowa przerwa z pewnością się piotrkowiankom przyda, ponieważ kilka elementów zdecydowanie trzeba poprawić, m.in. grę w obronie.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:38 (16:23) UKS PCM Kościerzyna

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt - Kopertowska 11/1, Belmas 7/3, Marszałek 4, Kucharska 3, Wyrzychowska 2, Klonowska 1, Wasilewska, 1 Matyja, Cygan, Ivanović.