Trudne wyjazdowe mecze piotrkowskich piłkarzy

Region Niedziela, 28 października 201815
Zarówno Polonia, jak i Concordia rozegrały w weekend mecze wyjazdowe. Polonia po trudnym spotkaniu wywalczyła trzy punkty w Moszczenicy, pokonując tamtejszego Włókniarza 2:1 (0:1), z kolei bez punktów wrócili zawodnicy Concordii, która przegrała z wiceliderem - Victorią Woźniki 0:3 (0:1).

Poloniści pojechali do Moszczenicy jako lider piotrkowskiej okręgówki i byli faworytem tego spotkania, nieoczekiwanie po pierwszej połowie prowadzili jednak gospodarze. Dopiero w końcówce spotkania piotrkowianom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć, w 75. minucie meczu wyrównał Adrian Malicki, a sześć minut później wynik spotkania ustalił Mateusz Jakubiak. W tej rundzie podopieczni Roberta Grzesiuka rozegrają jeszcze dwa spotkania, 3 listopada podejmą zespół Olimpia Wola Załężna (początek o godzinie 13.30), natomiast tydzień później zakończą pierwszą część sezonu po meczu ze Startem Lgota Wielka.

Tymczasem zawodnicy Concordii zmierzyli się w niedzielę z Victorią Woźniki, to był pojedynek trzeciej z drugą drużyną w tabeli piotrkowskiej klasy B (grupa II), w tym meczu bramki strzelali jednak tylko gospodarze, choć piotrkowianie stworzyli co najmniej kilka podbramkowych sytuacji. Po tym meczu obydwa zespoły dzielą cztery punkty, jeszcze więcej – bo aż dziewięć – zawodnicy Concordii tracą do lidera, czyli Polonii Gorzędów, a to oznacza, że pierwszy zespół niezwykle trudno będzie dogonić. 3 listopada piotrkowianie podejmą Pilicę II Przedbórz, to będzie ostatni mecz w tej rundzie. Początek tego spotkania o godzinie 13.30.

Włókniarz Moszczenica 1:2 (1:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski

(28’ Zbigniew Kowalczyk - 75’ Adrian Malicki, 81’ Mateusz Jakubiak - karny)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Kulbat - Lewandowski (39’ Bykowski), Grobelny, Kugiel, Wrona (67’ Kamocki), Jakubiak, Malicki, Nowaczyk (69’ Magiera), Bąbol, Wiśniewski, Jończyk (46’ Ornafa).

Victoria Woźniki 3:0 (1:0) UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski: Troszok - Lisman, Adamczyk, Jagiełło, Kwaśniak, Bora, Maluga, Mucha (55’ Kępski), Bujakowski (70’ Lipski), Niepsuj, Jędrzejczyk.