ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Trening wytrzymałościowy w domu - jak ćwiczyć?

Wtorek, 07 kwietnia 2020 1871
Poprawa wydolności, szybkości i zwinności jest możliwa dzięki treningowi wytrzymałościowemu. Efekty można uzyskać także ćwicząc w domu. Podpowiemy jak poprawić swoją kondycję bez wychodzenia z domu.

Zalety treningu wytrzymałościowego

 

Trening na wytrzymałość kojarzy się najczęściej z bieganiem, co pozwala przyzwyczaić organizm do pokonywania długich dystansów. Jest to ważne nie tylko dla biegaczy. Po prostu osoby o większej wydolności są zdrowsze, mniej męczą się, nie zapadają na choroby układu krążenia, są lepiej dotlenione i mają nienaganną sylwetkę. Do tego każdego dnia mają dużo pozytywnej energii.Trening wytrzymałościowy rozwija ponadto cechy motoryczne takie jak zwinność, szybkość, gibkość oraz zwrotność, a na dodatek pozwala spalić naprawdę sporo kalorii.

 

Co zrobić, aby tracić zbędne kilogramy?

 

Najważniejszym aspektem jest trening na średnim poziomie intensywności. Pozwoli to przyspieszyć odchudzanie. Wiele osób popełnia błąd decydując się na trening o wysokim poziomie intensywności, a to nie przynosi oczekiwanych skutków. Dobrym sposobem jest przeprowadzenie treningu trzy razy w tygodniu, a ćwiczenia powinny trwać od 20 do 30 lub 40 minut. Nie zapominaj o rozgrzewce przed rozpoczęciem ćwiczeń oraz rozciąganiu na zakończenie treningu.

 

Ćwicz we własnym domu!

 

Nad swoją kondycją i sylwetką możesz pracować w domu bez użycia specjalistycznych sprzętów, które dostępne są na siłownikach. Do takiego treningu najlepsze są: podskoki, pajace, skakanie na skakance, kręcenie hula-hoop, boksowanie w miejscu oraz bieg w miejscu i wykroki. Swój trening możesz jednak urozmaić korzystając na przykład z takiego urządzenia jak trenażer rowerowy.

 

Czym są trenażery rowerowe?

 

Trenażery pozwalają przeprowadzić trening, nawet jeśli za oknem nie ma sprzyjających warunków. Jeżeli chcesz w domowych warunkach robić trening cardio, to trenażer kolarski jest idealnym rozwiązaniem. Na rynku występują dwa główne typy trenażerów - rolkowe oraz mocowane na tylne koło. Na trenażerze rolkowym należy cały czas utrzymywać równowagę. Trenażery mocowane na tylne koło są przyjaźniejsze w użyciu. Niektóre z nich posiadają regulację oporu, co pozwala na zróżnicowanie intensywności treningu. Co ciekawe, wyższe modele możemy podłączyć do komputera lub telewizora, dzięki czemu można przejechać się po wirtualnej trasie, a nawet rywalizować z innymi użytkownikami przez Internet. Sprawia to, że korzystanie z trenażera do roweru wcale nie musi być monotonne i nudne.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat