Transporty wielkogabarytowe na A1. Będą utrudnienia

GDDKiA Środa, 28 października 202025 7867
Dziś w nocy rusza pierwszy z 30 wielkich transportów, które prowadzone będą przez odcinek budowanej autostrady między Jeżowem i Piotrkowem Trybunalskim, i dalej do Łodzi. Transportowane będą ogromne konstrukcje kratownicowe, których rozmiary wymuszają na czas przejazdu całkowite wstrzymanie ruchu na autostradzie w kierunku Katowic.
Zdjęcie: firma Cermont Sp. z o.o.

Ze względu na gabaryty konstrukcja będzie przewożona niejako „pod prąd” po obu pasach prowadzących normalnie w stronę Katowic. - W tym czasie nieco spowolniony ruch w kierunku Łodzi będzie odbywał się w asyście pojazdów pilotujących. Aby zminimalizować uciążliwości dla kierowców transporty będą prowadzone między godzinami 1.00 i 3.00 w nocy. Dzisiejszy przewóz traktowany jest doświadczalnie, aby w przyszłości wprowadzić ewentualne usprawnienia i do minimum ograniczyć utrudnienia. Czas przejazdu przez zamknięty 11 kilometrowy odcinek autostrady szacuje się maksymalnie na 30 minut - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

 

Jak wyjaśnia przedstawiciel łódzkiej GDDKiA, cała trasa przejazdu prowadzi z Woli Krzysztoporskiej przez Jeżów do Piotrkowa Trybunalskiego, następnie ulicami miasta do DK 12 i stamtąd do Łodzi.

 

Kolejny transport przewidywany jest w nocy z 3 na 4 listopada, a następne przewozy będą się odbywały 2-3 razy w tygodniu do końca stycznia.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_Żegnajcie ~gość_Żegnajcie (Gość)28.10.2020 11:49

To będzie maszt 5g już teraz to nas ugotują we własnych domach.

62


gość_zły ~gość_zły (Gość)28.10.2020 11:47

A mi jak z nubiry wystawały nogi od stołu z bagażnika to dostałem mandat. I też była noc

31


Przez miasto? ~Przez miasto? (Gość)28.10.2020 11:31

Przecież u nas zweżono ulice to jak to przejedzie?

30


gość_cisza ~gość_cisza (Gość)28.10.2020 11:29

Mnie nie zatrzymacie. Płacę OC więc będę korzystał z tej drogi specjalnie w nocy

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat