Traktorem pojechali po alkohol. Byli pijani

PolicjaBełchatów Wtorek, 10 kwietnia 20185 15395
Dwóch mężczyzn wybrało się do sklepu po alkohol… ciągnikiem rolniczym. Okazało się, że młodszy z nich ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany do odbycia kary. 23- i 41-latek zostali zatrzymani przez policję.

8 kwietnia około godz. 13 policjanci dostali informację o śpiącym w ciągniku rolniczym zakrwawionym mężczyźnie. Na miejscu (Postękalice w gminie Bełchatów) był już zespół pogotowia ratunkowego, który opatrywał niegroźne skaleczenie dłoni u śpiącego młodego mężczyzny. Po jego dobudzeniu, mundurowi poczuli silną woń alkoholu. - Mężczyzna odmawiał jakiejkolwiek współpracy, nie chciał również podać danych osobowych, nie zgodził się na badanie na zawartość alkoholu – informuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Pobrano od niego krew do badań. Funkcjonariusze ustalili właściciela ciągnika. Był to 41-letni mieszkaniec gminy Bełchatów. Mundurowi namierzyli go w odległości około kilometra od miejsca zdarzenia. Jak tłumaczył, szedł sprowadzić pomoc do ciągnika, który zgasł. Wcześniej, wspólnie z 23-letnim sąsiadem, wybrali się do sklepu po alkohol i w drodze powrotnej traktor odmówił współpracy. Młodszy z mężczyzn uciął sobie drzemkę w traktorze, natomiast on, jako właściciel maszyny, szedł po pomoc. Funkcjonariusze zbadali stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Podczas interwencji mężczyźni wskazywali siebie nawzajem jako kierujących ciągnikiem. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

 

Dodatkowo okazało się, że 23-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i ma zasądzoną karę aresztu. Z kolei 41-letni właściciel ciągnika odpowie za niedopełnienie obowiązku wykonania przeglądu technicznego w wyznaczonym terminie.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia. W przypadku, gdy kierujący w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo, Kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów dożywotnio.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

baba ~baba (Gość)10.04.2018 07:46

O matko mój stary jak się nachla to ja go zamykam w samochodzie i dopiero go wypuszczam jak wytrzeźwieje.Mam święty spokój w domu.

61


gość ~gość (Gość)10.04.2018 08:29

Prawdziwy chłop, jadąc w pole to bierze dwie butle i pyntko swojego,wtedy robota idzie a jeżdżąc w Koło ze trzy godziny to każdego pokołuje.

42


gość ~gość (Gość)10.04.2018 12:41

W żniwa milicja na wiejskie drogi. 70% nawalonych.60% bez OC. 80% bez przeglądu.Normy mandatów na 3 lata do przodu.

22


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)10.04.2018 08:42

Taki traktor, martwa natura, a odmówił współpracy z nietrzeźwymi. Pewnie musieli w jakiś sposób słownie go obrazić.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat