Trakt po zmierzchu - CIT zaprasza

ePiotrkow Piątek, 19 kwietnia 20135 3125
Już 4 maja Centrum Informacji Turystycznej wraz z piotrkowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego zapraszają na bezpłatny spacer po Piotrkowie. Uczestnicy trzygodzinnej przechadzki będą podążać Traktem Wielu Kultur po zmierzchu.

Pod osłoną nocy spacerowicze zwiedzą miejsca związane z kulturą polską, żydowską, rosyjską, grecką i niemiecką.

Trasa Traktu poprowadzi od dworca kolejowego (dawnego dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej), poprzez Wieżę Ciśnień, Cerkiew Prawosławną, budynek sądu, klasztor oo. Bernardynów, ss. Dominikanek, mury obronne, Stare Miasto, Kościoły Ewangelicko-Augsburski, oo. Jezuitów, Farny, Instytut Badań nad Parlamentaryzmem, Zamek Królewski a na Wielkiej Synagodze (Miejska Biblioteka Publiczna) skończywszy.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)02.05.2013 17:16

Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa - spacer po mieście z przewodnikiem. Niestety tak bywa, że lepiej znamy inne miasta i dalekie zakątki, a mało wiemy o swoim mieście rodzinnym. A przecież Piotrków Trybunalski, to historyczne miasto.

00


eryk_klaptonow ~eryk_klaptonow (Gość)25.04.2013 12:29

Fakt, ostatnią część traktu lepiej oglądać po zmierzchu. Tylko trzeba uważać, żeby nie dostać po gębie... A w ogóle wspaniale jest, że po Piotrkowie moża odbyć bezpłatny spacer. Pal licho te darmowe autobusy - cieszmy się i szczyćmy, że mamy takie dobro jak darmowe spacerowanie ;-)

00


nikka ~nikka (Gość)22.04.2013 20:16

Gdzie i o której zbiórka?

00


martens ~martens (Gość)20.04.2013 12:01

Cytuję:
Już 4 maja Centrum Informacji Turystycznej wraz z piotrkowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego zapraszają na bezpłatny spacer po Piotrkowie


dobrze ,że nie trzeba za to płacić,hahahaha,za spacer,hahaha!

00


Piter ~Piter (Gość)20.04.2013 10:20

Rozumiem, że macie zapewnioną ochronę policji na starówce.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat