Tragiczny wypadek na trasie S8

PolicjaTomaszów Środa, 09 grudnia 20202 16159
Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do jakiego doszło na trasie S8 w gminie Lubochnia. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca dostawczego peugeota.

Ładuję galerię...

We wtorek (8 grudnia) około 18:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na "S8" w gminie Lubochnia. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora policjantów wynika, że tuż przed godziną 18:00 doszło do kolizji drogowej pojazdu ciężarowego volvo z naczepą oraz osobowego bmw. 63-letni obywatel Litwy kierujący pojazdem ciężarowym, zatrzymał pojazd na prawym pasie ruchu uruchamiając światła awaryjne oraz wystawiając za pojazdem trójkąt ostrzegawczy, zaś 30-letni kierujący bmw zatrzymał swój pojazd na pasie awaryjnym przed ciężarówką. Obaj kierowcy wysiedli z aut by zobaczyć do jak poważnych uszkodzeń pojazdów doszło i czy będą mogli kontynuować podróż.

 

Gdy uczestnicy kolizji stanęli przed kabiną volvo próbując się porozumieć w sprawie dalszego postępowania, na tył naczepy pojazdu ciężarowego najechał dostawczy peugeot jadący w kierunku Wrocławia. Siła uderzenia była tak duża, że kabina peugeota uległa niemalże całkowitemu uszkodzeniu, uniemożliwiając jednocześnie bezpośredni dostęp do kierowcy. Biorący udział w akcji ratowniczej strażacy wykorzystując specjalistyczny sprzęt wydostali z kabiny peugeota jego kierowcę. Niestety na skutek poniesionych w zdarzeniu obrażeń, kierowca dostawczaka poniósł śmierć na miejscu. Trwają ustalenia jego tożsamości.

 

Droga ekspresowa na czas działań policji i prokuratury oraz innych służb była całkowicie zablokowana. Mundurowi z ruchu drogowego kierowali innych uczestników na wyznaczone objazdy przez Lubochnię. Kierowcy bmw i volvo byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

LTE ~LTE (Gość)10.12.2020 20:38

Nie zachował odpowiedniej ostrożności i uderzył w tył stojącego pojazdu co tu tłumaczyć?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat