Tragiczna śmierć 18-latki

Strefa FMRegion Poniedziałek, 04 lutego 201920 23823
Tragedia w Bogusławicach. Nie żyje 18-letnia Angelika. Najpierw dziewczyna nie chciała jechać z ratownikami do szpitala, a gdy ponownie wezwano karetkę, dyspozytor odmówił wysłania zespołu ratowników. Sprawę bada prokurator.
fot. pakwi

Uczennica I LO w Piotrkowie Trybunalskim poczuła się źle w szkole. W nocy potrzebna już była pomoc pogotowia ratunkowego. Dyrekcja Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że 29 stycznia po godz. 23:00 do młodej kobiety został zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego typu P. Jak czytamy w udzielonej nam informacji, pacjentka nie wyraziła zgody na przewiezienie do szpitala, poświadczając swoją decyzję w dokumentacji medycznej zespołu. Ratownicy odjechali z Bogusławic przed północą, natomiast około godziny 1 dziadek dziewczyny znów wzywał pogotowie, jednak dyspozytor odmówił wysłania karetki. Do tej sprawy wrócimy w najnowszym Tygodniu Trybunalskim. 


Zainteresował temat?

7

11


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zochna ~zochna (Gość)26.02.2019 10:20

Skoro ponownie była potrzebna pomoc po uprzedniej odmowie zabrania nastolatki do szpitala, to na miejscu najbliższej rodziny bez zastanowienia odwiozłabym ją do szpitala! Ja bym tak zrobiła gdyby chodziło o bliską mi osobę.Bo to i czas przewiezienia do szpitala się skraca i wcześniejsza odmowa mogła sugerować ,że karetka po raz drugi nie przyjedzie! Poza tym, w przypadku pierwszego pobytu karetki u nastolatki nie pozwoliłabym Jej na odmowę zabrania do szpitala, bo skoro taka była sugestia ratowników to oznacza,że ocenili sytuację jako groźną i należało się zastosować do ich propozycji.Dziwię się ludziom, którzy postępują tak nie odpowiedzialnie , bo w końcu po coś wzywali po raz pierwszy tą karetkę - zatem brak konsekwencji w ich postępowaniu jest co najmniej zaskakujący.

31


obserwator ~obserwator (Gość)22.02.2019 18:38

Ciekawe tylko czy dziewczyna naprawdę nie wyraziła zgody na przewiezienie do szpitala czy ratownicy sami tak zadecydowali i kazali się podpisać. Nie po to ktoś wzywa pogotowie żeby później wzbraniać się przed zabraniem.
Ból brzucha jest odgórnie traktowany przez niedouczonych ratowników jako coś błahego zwłaszcza jak samemu się tego nie czuje

40


gość ~gość (Gość)06.02.2019 19:12

A dokładnie co było przyczyną zgonu? Wylew, zawał? Ktoś może chociaż trochę uchylić rąbka tajemnicy?

40


gość ~gość (Gość)07.02.2019 13:01

Bardzo szkoda tej dziewczyny bo mam córkę w jej wieku i na samą myśl że tak się stało łzy lecą ale 1.gdzie rodzice? Ja nie pozwoliłabym żeby "niby" pełnoletnie dziecko decyduje

61


erka ~erka (Gość)04.02.2019 20:06

Debilne komentarze, obowiązkiem dyspozytora było wysłać karetkę, fakt nie wyraziła zgody na pobyt w szirtalu to znaczy ,że sytuacja nie była dramatyczna, natomiast jest drugi dramatyczny sygnał, zacznijcie mysleć , piszecie bzdury nie mając pojęcia o procedurach, dyspozytor wyłączył myślenie , może jak was samych dotknął by taki problem to włączyło by się myślenie!

1420


gość ~gość (Gość)05.02.2019 22:00

Powinna zostać ujawniona druga rozmowa z dyspozytorem

50


hol ~hol (Gość)05.02.2019 14:10

Przede wszystkim to dlaczego wypowiada się szpital na Rakowskiej skoro dyspozytor jest w Łodzi?

61


gość ~gość (Gość)04.02.2019 15:31

Dlaczego nie wyraziła zgody na przewiezienie do szpitala? Teraz cała odpowiedzialność spoczywa na dyspozytorze. Szkoda dziewczyny ale zachowała sie bardzo odpowiedzialnie.

2615


gość ~gość (Gość)05.02.2019 12:07

Jest jeden ratownik ktoremu się wydaje że jest najmądrzejszy. Parę miesięcy temu była podobna sytuacja. Nie chciał zabrać pacjentki do szpitala a za 4 godziny pacjentka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie. A po paru dniach zmarła. Na SOR lekarz stwierdził że te parę godzin mogło mieć duże znaczenie.

98


gość11 ~gość11 (Gość)05.02.2019 08:08

Brak zgody na zabranie do szpitala nie może być karane odmową ponownego wysłania karetki. Sami widzicie jak może się to skończyć.
Wyrazy współczucia dla rodziny.

105


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat