Tragiczna jakość powietrza w Piotrkowie Trybunalskim!

ePiotrkow Piątek, 09 listopada 201889 6592
Montaż czujników smogu w mieście ujawnił smutną prawdę o jakości powietrza w Piotrkowie. Wchodząc na stronę airly.eu każdy z nas może sprawdzić, czym oddychamy.

Czwartkowy wieczór, ulica Szkolna w Piotrkowie, norma zawartości pyłów PM2,5 przekroczona 11-krotnie! Na Wierzejach niewiele lepiej – 800% normy!

Krakówka, piątek godz. 7 rano – „Zła jakość powietrza! Spacery w taki dzień nie są wskazane” - informuje nas aplikacja Airly. Pasaż Rudowskiego, piątek, godz. 7.30 - „Zła jakość powietrza! Pyły w powietrzu się zawiesiły! Bądź czujny!”

Tyle, że czujność niewiele nam pomoże.


Tymczasem z opublikowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia raportu wynika, że smog był główną przyczyną wzrostu zgonów w Polsce w 2017 roku.

 

 


Więcej o smogu w Piotrkowie o kolejnym „Tygodniu Trybunalskim”!


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość gośćranga3 dni temu, 07:41

Ludzie nie dajcie się oszukać. Smogu niema. Podstawy fizyki. Błagam was. Ktoś na tej smogowej panice, czyli na ludziach spanikowanych, chce zarobić a władze na tym korzystają. Aby powstał smog musi być odpowiednia wilgotność powietrza ale również temperatura (a w zasadzie jej zmiana) a dodatkowo Piotrków jest chroniony przed tym zjawiskiem przez ukształtowanie terenu.

16


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 11:59

K. Chojniak też zgłosi odpowiednim organom ścigania za wyzwiska typu elektryk. Buhaha

11


gość ~gość (Gość)przedwczoraj, 11:40

Nie ma smogu? To co wczoraj tak smierdzialo dymem ze nie mozna bylo oddychac?

40


gość ~gość (Gość)3 dni temu, 11:27

Jesli Pani Marlena zdecyduje sie zglosic pomowienia to chyba ma racje bo z tego co wiem nie jest kosmetyczka. Jest juz po wyborach a tu ciagle przepychanki. A sprawa smogu nadal jest. Wczoraj smierdzialo okropnie i smog napewno jest.

11


gość ~gość (Gość)3 dni temu, 11:19

A dlaczego piszecie ze kandydatka na prezydenta jest kosmetyczka skoro to nie prawda?

21


gość ~gość (Gość)09.11.2018 16:48

Ale w tym momencie jest smog smierdzi az nie idzie wyrobic hahahaha smieje sie z mieszkancow. Nie chcieli zmiany to macie hehehehh najgorzej maja schorowani emeryci jak oddychaja sobie takim pieknym powietrzem

41


gość ~gość (Gość)3 dni temu, 09:47

Tak smogu nie ma a to co czulem to byl zapach kwiatkow zwiedlych wynikajacy z uksztaltowania terenu o czym ty piszesz ignorancie

20


guzgu guzguranga3 dni temu, 23:34

pozdrawiam ogrodników

10


gość ~gość (Gość)09.11.2018 11:34

Urzednik Miasta Piotrków Trybunalski na pytanie jakie działania są podejmuja władze miasta odpowiedział, że należy stosować się do zaleceń które podaje aplikacja, czyli nie wychodzić z domu. Pozostawie to bez komentarza. Brak świadomości Piotrkowian powoduje, że takie powietrze będziemy mieli jeszcze przez kilka lat bez kiwnięcia palcem przez tych, którzy nami rządzą. A urzędnik który tak odpowiada to ciekawe jak dociera do pracy - chyba w kapsule ... bez powietrza.

140


gość ~gość (Gość)09.11.2018 17:05

Wierzeje-królestwo Smoga - tam to dopiero śmieciami ładują piece

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat