Tragedia podczas prac polowych. Nie żyje 90-latek

PolicjaOpoczno Niedziela, 21 lipca 201920 17737
90-letni mężczyzna zginął podczas prac polowych. Do tragedii doszło 20 lipca w miejscowości Zachorzów w gminie Sławno powiecie opoczyńskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas zbiórki słomy z pola 90-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego spadł z przyczepy wprost pod koła drugiej przyczepy. - Mężczyzna został przejechany i doznał obrażeń wewnętrznych – mówi oficer prasowy komendy w Opocznie. - Został przewieziony śmigłowcem LPR do łódzkiego szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

 

Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają opoczyńscy policjanci.

 

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad BHP podczas prac polowych. - Wakacje to nie tylko czas wypoczynku. Dla rolników to czas wytężonej pracy. Na polach oraz drogach dojazdowych pojawia się więcej specjalistycznych maszyn rolniczych. Nie poruszają się szybko, lecz są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą masę oraz specjalistyczne oprzyrządowanie. Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy tych maszyn. Osoby dorosłe, obsługujące ten sprzęt, powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią – apelują policjanci.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.07.2019 17:40

Kurde mać że tak powiem zero szacunku dla starszych osób

111


Bagaż doświadczeń ~Bagaż doświadczeń (Gość)21.07.2019 14:51

Mieszkankapt (Gość)- Bardzo mądre słowa napisałeś, popieram w 100% pozdro

80


gość ~gość (Gość)21.07.2019 14:33

Też jest tak że Ci ludzie mają pracę we krwi i nie przetłumaczy się aby nie robili w tym wieku - wiem jaka jest moja mama tłumaczę jej że przekopie jej działkę w sobotę a ona w wieku 74 lat przekopała ją sama w środę gdzie był upał 30 stopni zanim ja przyjechałem ...

190


gość ~gość (Gość)21.07.2019 14:33

Starsi ludzie,zwłaszcza ci którzy mimo wieku są sprawni fizycznie,często czują się niezastapieni i bez pracy żyć nie mogą.

300


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat