Tragedia podczas prac polowych. Nie żyje 90-latek

PolicjaOpoczno Niedziela, 21 lipca 201920 18312
90-letni mężczyzna zginął podczas prac polowych. Do tragedii doszło 20 lipca w miejscowości Zachorzów w gminie Sławno powiecie opoczyńskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas zbiórki słomy z pola 90-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego spadł z przyczepy wprost pod koła drugiej przyczepy. - Mężczyzna został przejechany i doznał obrażeń wewnętrznych – mówi oficer prasowy komendy w Opocznie. - Został przewieziony śmigłowcem LPR do łódzkiego szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

 

Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają opoczyńscy policjanci.

 

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad BHP podczas prac polowych. - Wakacje to nie tylko czas wypoczynku. Dla rolników to czas wytężonej pracy. Na polach oraz drogach dojazdowych pojawia się więcej specjalistycznych maszyn rolniczych. Nie poruszają się szybko, lecz są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą masę oraz specjalistyczne oprzyrządowanie. Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy tych maszyn. Osoby dorosłe, obsługujące ten sprzęt, powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią – apelują policjanci.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.07.2019 00:03

Stała się tragedia, nie wiem czy to był człowiek zatrudniony, raczej wątpię, podejrzewam że z rodziną na własnym polu pracował, tylko taki senior już raczej nie powinien za takie ciężkie prace się brać. Być może czuł się na siłach, czuł się sprawny i wogole, niestety - wiek robi swoje, czasu się nie oszuka a co za tym idzie możliwości organizmu, współczucie dla rodziny, nie tylko z uwagi na stratę, ale też z uwagi na wyrzuty jakie napewno do siebie mają, że pozwolili że wyjechał on z nimi w to pole

20


gość ~gość (Gość)22.07.2019 19:43

Nie wiecie jak było to nie komentujcie . Proponuje zajrzec na wlasne podworko ...

50


praca ~praca (Gość)22.07.2019 18:48

Ciekawe kto zatrudnia starszych ludzi ja bym bał się takiego zatrudnić a nie daj bóg coś się stanie i miej go na sumieniu. On już dawno powinien iść na emeryturę i młodym ustąpić miejsca a tyle młodych szuka pracy a nie może jej znaleść.

18


Obniżenie wieku emerytalnego ~Obniżenie wieku emerytalnego (Gość)22.07.2019 18:15

Miał 90 lat i jeszcze pracował ?. Kto zatrudnia tak starszych ludzi ?. On nie powinien już pracować ! powinien iść na emeryturę a niech młodzi pracują a tyle młodych szuka pracy a nie może jej znaleść.

16


gość ~gość (Gość)22.07.2019 13:30

Stała się wielką tragedia, gdyż zginął człowiek - niestety wypadki zdarzają się . Z tego powodu wyrazy współczucia dla najbliższych.
Do "oceniaczy" - co robił 90 latek na przyczepie? Musiałbyć bardziej sprawny fizycznie i intelektualnie od niektórych komentujących tu -jak widać różnie się ludzie starzeją.
Co do tego gdzie były dzieci, wnuki - skąd wiecie, że ich tam nie było i nie pomagali?
Najłatwiej jest oceniać innych i mądrować się przed ekranem komputera. Dlatego myślę, że niektóre komentarze były zbędne, a mogły jedynie zwiększyć smutek i rozpacz u człon?ów rodziny, jeśli się na te bełkoty natkną.
Jak widać najłatwiej kopie się leżącego...:(
Jeszcze raz wyrazy współczucia dla bliskich.

90


gość ~gość (Gość)21.07.2019 13:38

Nie rozumiem po jaka cholerę 90-cio łatwo wsiadał do naczepy do prac polowych taki dziadek a co młodszych nie było dzieci wnuków

135


Don Pedro ~Don Pedro (Gość)22.07.2019 07:43

Czy 90 czy 5 latek to nieszczęśliwy wypadek. Jeżeli czuł się na siłach to dobrze, że pracował. Przecież praca to także poczucie własnej wartości. Nie wiem, czy ktokolwiek wolałby leżeć na geriatrii albo innym, oddziale.

140


gość ~gość (Gość)21.07.2019 19:36

Witam.Zamiast współczuć rodzinie bliskim znajomym powinniście pomyśleć co oni przeżywają.Takie komentarze są zbędne.Bardzo mi przykro ???????? znam tych ludzi i naprawdę przykro mi z tej tragedii.

90


Jan Kowalski ~Jan Kowalski (Gość)21.07.2019 19:33

Fajny dziadek - szkoda gościa

80


gość ~gość (Gość)21.07.2019 15:05

Dokładnie, w tym wieku to dom spokojniej starości, albo oddział geriatrii,a nie prace polowe

224


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat