Tragedia na polowaniu. Myśliwy zastrzelił myśliwego

ePiotrkow Poniedziałek, 24 października 201672 22646
Do tragicznego wypadku doszło podczas polowania w okolicy wsi Strzemeszna w gminie Czerniewice. Nie żyje 62-letni mężczyzna.

Do tragedii doszło 23 października około godziny 14.15 na terenie łąk w Strzemesznej w gminie Czerniewice w powiecie tomaszowskim. W trakcie zbiorowego polowania doszło do postrzelenia jednego z uczestników. 62-letniego mieszkańca Lubochni śmigłowcem przetransportowano do łódzkiego szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 

Aby dokładnie wyjaśnić wszelkie okoliczności związane z polowaniem, policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich śladów kryminalistycznych, przesłuchali osoby współuczestniczące w polowaniu, przebadali ich pod kątem zawartości alkoholu organizmach. W ustaleniach brał udział prokurator i biegły z zakresu broni i balistyki. Wszyscy myśliwi byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń uczestników polowania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że feralny strzał padł z broni 60-latka. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi tomaszowska prokuratura.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (72)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Stanisław Pawluk ~Stanisław Pawluk (Gość)27.10.2016 08:44

Ja, stary, zapyziały, stetryczały gudłaj z Odessy mam juz to wszystko centralnie w dupie

22


aad ~aad (Gość)24.10.2016 20:12

Mam kolegę,który uczestniczy w zawodach strzeleckich i w polowaniach. Alkohol leje się strunieniami. Takich wypadków będzie więcej... Co tego, że był trzeźwy jak ledwo widzi i łapy mu się trzęsą?

119


gość ~gość (Gość)27.10.2016 23:58

Z przykroscia stwierdzam iz wiekszosc piszacych komentarze to "ludzie" pozbawieni empati. Wspolczucia dla rodziny.

03


44 ~44 (Gość)27.10.2016 15:57

A mówią, ze PRL-owska mundurowka nie potrafi się bawic...

50


Stary łowca ~Stary łowca (Gość)27.10.2016 14:00

Żądza zabijania odbiera rozum ! . Będąc łowczym w kole organizowałem polowania komercyjne i zbiorowe , jedne i drugie obarczone były ryzykiem wypadku na polowaniu . Pomimo tego , że polowanie prowadził wyznaczony kierownik , wiedziałem że nic mnie nie zwalnia z nadzoru - czówałem nad przebiegiem pędzeń . Zwracałem szczególną uwagę na instruktaż dla naganki oraz myśliwych . Nigdy nie pozwalałem na uczęstnictwo dzieci w nagance , z tego tytułu narażałem się na niewybredne komentarze . Dziękuje Bogu za to , że pomógł mi szczęśliwie przebrnąc przez tego rodzaju polowania . W wyniku obserwacji ludzi trafiających do myślistwa , opowiadam się za koniecznością zaprzestania organizacji wszelkich polowań zbiorowych . Opinia moja wynika z obserwacji zachowań dużej części łowców . Sytuacja taka spowodowana jest brakiem selekcji , predyspozycji . Do łowiectwa wstępuje się dla nowobogackiego prestiżu po znajomości .

52


xxr ~xxr (Gość)24.10.2016 14:54

ci którzy byli naje.... uciekli w krzOki ...

138


Antoni ~Antoni (Gość)24.10.2016 13:08

NIC NOWEGO jak sami do siebie strzelają to OOOKKKKK!. Ale ile zostało zastrzelonych niewinionych przypadkowych ludzi nie licząc zwierząt. TO WSZYSTKO dla kawałka mięsa!!!! Katolicka CYWILIZACJA MIŁOŚCI!!!!!

2723


Odyn ~Odyn (Gość)26.10.2016 13:25

Ty strzelasz, do Ciebie strzelają, jeden huk. Pawlak Władysław "Sami Swoi"

12


Łania ~Łania (Gość)25.10.2016 15:01

Antoni nie mierz wszystkich jedna miara. Mysliwstwo bylo jest i bedzie hobby. W kazdym towarzystwie znajda sie nowobogaccy chcacy zaistniec i zaplaca za to kazde pieniadze. Ja mam to szczescie,ze wsrod moich znajomych mysliwych sa ludzie normalni,a polowania to dla nich pasja nie sport. I jeszcze jedno,czy mysliwy to wielblad,ze nie moze sie napic? Prawdziwy mysliwy nie chwali sie fotkami ze spotkan towarzyskich.

73


nie rob drugiemu co tobie nie miłe ~nie rob drugiemu co tobie nie miłe (Gość)24.10.2016 13:46

Jednak karma istnieje..Szkoda chłopa ale na sumieniu miał pewnie sporo mlodych sarenek i zajączkow..

1616


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat