Tragedia na obozie w Barkowicach Mokrych. Na szczęście to tylko ćwiczenia

ePiotrkow Wtorek, 11 czerwca 20194 11546
Służby udzielały pomocy osobom poszkodowanym podczas obozowania na terenie powiatu piotrkowskiego. To na szczęście tylko kolejny scenariusz ćwiczeń zorganizowanych przez urzędników piotrkowskiego Starostwa Powiatowego.

Ładuję galerię...

Siedem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz ponad 20 policjantów wraz z ratownikami medycznymi i funkcjonariuszami służby leśnej pracowali we wtorek w lesie w Barkowicach Mokrych. Celem akcji było sprawdzenie jak odnaleźć się i współpracować w sytuacji krytycznej. - Nasze szkolenie ma na celu przygotowanie się do działania w trudnej sytuacji. Jako wzór wykorzystaliśmy tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 2 lata temu w Suszku, gdzie po wichurze całkowicie zniszczony został obóz harcerski, zginęło dwoje jego uczestników, a wielu kolejnych zostało rannych. Nasze działania polegały na uratowaniu dzieci z obozu harcerskiego, ale trzeba powiedzieć, że tutaj mieliśmy zaledwie namiastkę tego co wydarzyło się na Pomorzu - powiedział nam mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. 


Organizacja tego typu interwencji wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, zarówno samego miejsca zdarzenia, jak i okolic. Między innymi tym zajęli się policjanci. - Mamy tu mnóstwo rannych, więc policjanci mają dużo pracy. Priorytet to oczywiście ratowanie życia i zdrowia. Należy dokonać też oględzin miejsca zdarzenia. Zabezpieczamy też ślady i dowody, które posłużą w dojściu do tego co tutaj się wydarzyło. Warunki są bardzo trudne. Mamy nadzieję, że w rzeczywistości nie będzie konieczności podejmowania tego rodzaju interwencji - dodała asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji.

 

Dzień wcześniej służby ćwiczyły właściwe przeprowadzenie akcji na wodzie oraz udzielenia pomocy poszkodowanym w wyniku przygniecenia pojazdu przez drzewo.


Wszystkim działaniom przyglądali się także przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego oraz gmin Wolbórz, Sulejów, Aleksandrów oraz Moszczenica, na terenie których miało dojść do pozorowanych zdarzeń.1


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.06.2019 17:30

Dlaczego nie wspomnieliście o harcerzach, którzy dołożyli wszelkich starań żeby ćwiczenia wyszły jak najlepiej? Co roku pokazują wysoki poziom. Wielki szacunek dla nich!

00


gość ~gość (Gość)11.06.2019 20:10

Dobrze że władze myślą o bezpieczeństwie

21


gość ~gość (Gość)11.06.2019 17:25

Dlaczego stoję w korku?

33


gość ~gość (Gość)11.06.2019 15:25

Pozorantami byli harcerze z Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat