Trafi do więzienia za kradzież młota?

PolicjaBełchatów Środa, 10 października 20184 4282
Przedstawiciel jednej z bełchatowskich firm budowlanych złożył zawiadomienie w sprawie przywłaszczenia młota wiercąco-kującego wraz z wyposażeniem. Policjanci nie mieli problemów z ustaleniem sprawcy.

Wpływ na szybkie zlapanie złodzieja miało bez wątpienia to, że znane były jego personalia. 42-letni mieszkaniec gminy Buczek 24 lipca wypożyczył na tydzień młot wraz z walizką. Następnie z tygodnia na tydzień mężczyzna przedłużał czas wypożyczenia sprzętu. W końcu jednak w poniedziałek 8 października przedstawiciel firmy złożył zawiadomienie dotyczące przywłaszczenia młota i wycenił jego wartość na 6000 zł. Stróże prawa po zatrzymaniu sprawcy ustalili, że urządzenie zostało przez niego sprzedane w lombardzie za 600 zł. 42-latek tłumaczył, że spieniężył sprzęt, ponieważ chciał spłacić swoje długi. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dd ~dd (Gość)11.10.2018 08:19

Niestety taki ,,systemem sprawiedliwości" i kar do niczego nie prowadzi. Koszty przestępstwa powinien pokryć-wypracować przestępca a nie społeczeństwo. Karą jest teraz odsiadka w ciepłej celi, darmowe wyżywienie i kablówka- przecież to ma być humanitarny pobyt. Groźba odrobienia kosztów procesu ciężką pracą, minimum do przeżycia i zimna cela, podejrzewam trzymała by z daleka większość przestępców- od pomysłów trafienia do więzienia. Ale chyba za wiele grup interesu pasie się na takim stanie rzeczy by mogłoby się coś zmienić.

00


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)10.10.2018 20:09

jak krasc to miliony

20


helmut ~helmut (Gość)10.10.2018 20:08

a pani z warszawy pani e w trafila

10


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)10.10.2018 17:13

No to zrobił interes życia :)))

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat