Tony toksycznych odpadów w miejskiej kanalizacji

Strefa FM Piątek, 15 marca 201946 13024
Od dłuższego czasu mieszkańcy ul. Wiślanej w Piotrkowie skarżyli się na przykry zapach z kanalizacji. Sprawa była o tyle dziwna, że problem występował wyłącznie w poniedziałkowe poranki. Nikt nie spodziewał się, że ma to związek z procederem pozbywania się toksycznych opadów.

Pracownicy Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji, próbując wyjaśnić przyczyny uciążliwości przy ul. Wiślanej, przeprowadzali kontrole studzienek kanalizacyjnych. Mężczyźni byli zszokowani tym, co zobaczyli. Gdy podnieśli właz jednej ze studzienek przy ul. Poprzecznej, z otworu buchnęły opary, a kanalizacją płynęła gorąca, żrąca ciecz.


Próbowano ustalić miejsce, gdzie zrzucane są toksyczne opady. Trop doprowadził do jednej z firm przy ul. Dmowskiego. Pracownicy PWiK obserwowali to miejsce. W pewnym momencie na teren firmy wjechała duża cysterna. Kierowca wysiadł z pojazdu i zaczął opróżniać ogromny zbiornik. Pracownicy zakładu postanowili pobrać próbki żrącej cieczy do badań laboratoryjnych. Wyniki wprawiły w osłupienie Michała Rżanka, prezesa Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji. Zbadana próbka miała pH 1,4, a to świadczy o ściekach na bazie kwasu siarkowego. Norma siarczanów wynosi 500 mg/dm3, a badanie wykazało ich około... 65 tysięcy mg/dm3!!! Podobnie fosfor i azot przekraczały dozwolone normy o setki procent.


Początkowo nie dawano wiary, że ktoś może pozbywać się niebezpiecznych odpadów zrzucając je do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Podobnie lekceważono mieszkańców Wiślanej, bo przeprowadzone przez pracowników PWiK badania wykazały nieszczelności instalacji sanitarnej w tych nieruchomościach i właśnie to stawiano jako przyczynę występowania przykrego fetoru. Problem okazał się jednak dużo poważniejszy. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

 


Więcej na ten temat w kolejnym "Tygodniu Trybunalskim" - 20 marca w kioskach!


Zainteresował temat?

18

2


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.03.2019 21:29

Czy istniało zagrożenie zdrowia mieszkańców ? Czemu brak aktualizacji ?
Czy to firma z Piotrkowa ?

10


gosc... ~gosc... (Gość)22.03.2019 21:40

-wodociagi nie widziały problemu przez tyle czasu
-własciciel firmy wylewającej siuwar twierdzi ze jednorazowy incydent, a kierowca wie gdzie po ciemku podjechać itp.Przyjechali opróżnić separator, ale cysterna nie wyposażona w pompe. Odbierają scieki z firmy obrabiającej rzepak które wywoża do 4 różnych oczyszczalni a stężenia przekroczone i pewnie umowa z oczyszczalnia obejmowała "rozcieńczone" scieki. Nie chcieli się dorobić na wylewaniu na lewo. Wahał kiedyś te scieki i wcale nie śmierdziały. Jedna wielka paranoja!
-właściciel terenu(myjni) nic nie wiedział, ma podpisaną umowa na obsługę separatora. Usługa miała być wykonywana po godzinach pracy bo tłumy na myjce. Ogólnie jest w szoku, zaraz sie okaże że potrzebuje pomocy psychologa bo nie może sobie z tym poradzić.
Ogolnie nikt nie jest winny, a na wiślanej w poniedziałek nie smierdziało. Tak jak ktoś napisał wcześniej "każdy powiedział to co wiedział, a nadal będzie tak jak jest" bo zaraz sprawa ucichnie, wszyscy będą niewinni, bo wiedzą co mówić zeby siebie nie wsypąc i wspolników. Bo nie uwierze w dziwne zbiegi okoliczności i tłumaczenia najbardziej zainteresowanych.

30


gość ~gość (Gość)22.03.2019 13:19

No jasne wlasciciel myjni nic nie wiedział to na co mu kamery monitoring

30


gość ~gość (Gość)22.03.2019 12:38

No jasne wlasciciel myjni nic nie wiedział

30


gość ~gość (Gość)20.03.2019 19:45

Do kanalizacji idą toksyczne odpady. Z kominów w powietrze idą toksyczne dymy, Służby nie reagują. Zacofanie i przyzwolenie na dziadostwa.

41


gość ~gość (Gość)19.03.2019 19:57

Czlowiek stoi, czlowiek

30


gość ~gość (Gość)19.03.2019 07:31

Kto za tym stoi ?
Mieszkańcy mają prawo wiedzieć!

20


gość ~gość (Gość)17.03.2019 23:09

Ten temat jest dla Juli Roberts
Bo nasze gwiazdy jeszcze nie dojrzały powagi tematu

50


gość ~gość (Gość)17.03.2019 21:16

"Każdy powiedział to co wiedział, a nadal będzie tak jak jest..."

30


qqqqqqqqqqqqqqqq ~qqqqqqqqqqqqqqqq (Gość)17.03.2019 16:30

rzanek wybitny fafowiec od wszystkiego załatwi ta sprawe tylko powinien otrzymac podwyzke pesji

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat