Tomaszowski Big Brother

Strefa FMTomaszów Czwartek, 12 października 20176 2055
W Tomaszowie Mazowieckim ma być bezpieczniej, a to dzięki uruchomionemu najnowocześniejszemu monitoringowi wizyjnemu. 11 kamer przez całą dobę śledzi i nagrywa centrum miasta. Operator takiej kamery jest w stanie przeczytać nawet tytuł artykułu w gazecie, czytanej przez stojącego kilkadziesiąt metrów dalej przechodnia. To dodatkowe oczy dla służb, takich jak straż miejska, policja, a nawet pogotowie.
pixabay.com

To są kamery najwyższej jakości 4K. One analizują dodatkowo obraz, który znajduje się w tym, co widzą, w formie komunikatów do operatora. Dany ruch w obrazie jest od razu komunikowany – operator ma sygnał, że coś się dzieje - mówi Michał Goździk, główny specjalista Wydziału Obsługi Administracyjnej i Informatycznej w Urzędzie Miasta w Tomaszowie. 

 

Zainstalowany monitoring jest wzorowany na systemie z Warszawy. Kamery umieszczono na podstawie policyjnych statystyk.

 

- Najważniejsze miejsca, które będą znajdowały się na mapie monitoringu miejskiego to wszystkie drogi wjazdowe i wyjazdowe z Tomaszowa Mazowieckiego oraz najbardziej niebezpieczne ulice - mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa.

 

Koszt inwestycji to prawie 335 tys. zł.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kumor ~kumor (Gość)13.10.2017 01:20

Jedną by Tomaszów oddał nam, skierowalibyśmy jej obiektyw na Szewską.

00


gość ~gość (Gość)12.10.2017 13:55

Tam ciągle słychać o pijakach, bójkach, napadach, nawalonych matkach, może im się kamerki przydadzą.

50


gość ~gość (Gość)12.10.2017 10:54

Tomaszów to miasto meneli.

74


Witek ~Witek (Gość)12.10.2017 11:28

Inwigilacja na całego jak widać o czym to świadczy tylko o nieudolności policji i straży miejskiej. Za komuny o 1 w nocy mozna było przez miasto iść i nikt cię nie zaczepił a milicja dbała o bezpieczeństwo nie to co dziś wożą tyłki furami i marnotrawią publiczne pieniądze

22


isis ~isis (Gość)12.10.2017 10:15

hahahahahahaha

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat