Tomaszowski Big Brother

Strefa FMTomaszów Utworzono: Czwartek, 12 października 20176 1802
W Tomaszowie Mazowieckim ma być bezpieczniej, a to dzięki uruchomionemu najnowocześniejszemu monitoringowi wizyjnemu. 11 kamer przez całą dobę śledzi i nagrywa centrum miasta. Operator takiej kamery jest w stanie przeczytać nawet tytuł artykułu w gazecie, czytanej przez stojącego kilkadziesiąt metrów dalej przechodnia. To dodatkowe oczy dla służb, takich jak straż miejska, policja, a nawet pogotowie.
pixabay.com

To są kamery najwyższej jakości 4K. One analizują dodatkowo obraz, który znajduje się w tym, co widzą, w formie komunikatów do operatora. Dany ruch w obrazie jest od razu komunikowany – operator ma sygnał, że coś się dzieje - mówi Michał Goździk, główny specjalista Wydziału Obsługi Administracyjnej i Informatycznej w Urzędzie Miasta w Tomaszowie. 

 

Zainstalowany monitoring jest wzorowany na systemie z Warszawy. Kamery umieszczono na podstawie policyjnych statystyk.

 

- Najważniejsze miejsca, które będą znajdowały się na mapie monitoringu miejskiego to wszystkie drogi wjazdowe i wyjazdowe z Tomaszowa Mazowieckiego oraz najbardziej niebezpieczne ulice - mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa.

 

Koszt inwestycji to prawie 335 tys. zł.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kumor ~kumor (Gość)13.10.2017 01:20

Jedną by Tomaszów oddał nam, skierowalibyśmy jej obiektyw na Szewską.

00


gość ~gość (Gość)12.10.2017 13:55

Tam ciągle słychać o pijakach, bójkach, napadach, nawalonych matkach, może im się kamerki przydadzą.

50


gość ~gość (Gość)12.10.2017 10:54

Tomaszów to miasto meneli.

74


Witek ~Witek (Gość)12.10.2017 11:28

Inwigilacja na całego jak widać o czym to świadczy tylko o nieudolności policji i straży miejskiej. Za komuny o 1 w nocy mozna było przez miasto iść i nikt cię nie zaczepił a milicja dbała o bezpieczeństwo nie to co dziś wożą tyłki furami i marnotrawią publiczne pieniądze

22


isis ~isis (Gość)12.10.2017 10:15

hahahahahahaha

11


reklama

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat