Tomaszowianie spędzili "Wieczór nad rzeką zdarzeń"

ePiotrkowTomaszów Poniedziałek, 03 czerwca 20190 1292
"Wieczór nad rzeką zdarzeń" był propozycją na spędzenie niedzielnego popołudnia przy pięknej muzyce, ale nie tylko. Na początek tego wydarzenia otwarto wystawę plenerową "Tomaszów Mazowiecki wczoraj i dziś". Później rozstrzygnięto literacki konkurs "Wolność kocham i rozumiem". Kulminacyjnym punktem spotkania był natomiast recital Piotra Goljata z zespołem, promujący jego najnowszy album "Nieobecni".
Fot. Ł. Michalczyk

Artysta zaprezentował podczas spotkania ze słuchaczami własne interpretacje twórców, których dzisiaj już z nami nie ma, m.in. Czesława Niemena, Bogusława Meca czy Andrzeja Zauchy. - To są starannie wyselekcjonowane piosenki. Wykonywali je artyści, którzy w dość znaczący sposób wpłynęli na moją drogę artystyczną. Na płycie są ukazane w nieprzypadkowej kolejności, ale w sposób bardzo prosty. Gramy akustycznie, bez zbędnego kombinowania czy udziwniania. Moim celem było to, żeby przekaz był wierny formie pierwotnej. Mam nadzieję, że ta płyta właśnie taka jest. Nie ma tam elektroniki, piosenki są podane tak jak wspomniałem akustycznie, ciepło i lirycznie - powiedział nam Piotr Goljat, którego recital był pierwszym koncertem w otwartym niedawno nad rzeką Wolbórką Parku Bulwary.

 

O tym, że to miejsce ma duży potencjał, między innymi w kontekście organizowania wydarzeń muzycznych, przekonywał nas Marcin Witko, prezydent Tomaszowa. - Piękny park i piękna impreza pokazująca, że to miejsce jest świetną przestrzenią do integracji ponieważ na koncercie mieliśmy osoby od najmłodszych do najstarszych, co bardzo cieszy. Tomaszowianin Piotr Goljat to znakomity muzyk, a ja uważam, że naszych artystów należy promować. Zapewne będziemy organizować kolejne imprezy nie tylko w Parku Bulwary, ale i niebawem na rewitalizowanej obecnie Przystani. 


A jedną ze zbliżających się imprez, która zostanie zorganizowana w Tomaszowie Mazowieckim jest Love Polish Jazz Festival. Prezydent Marcin Witko nam jako pierwszym zdradził, że jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie możliwość wysłuchania rapu na jazzowo bo właśnie w takiej odsłonie zaprezentują się wspólnie O.S.T.R oraz Michał Urbaniak. 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat