Tomaszowianie mówią ''NIE!'' dla zwierząt w cyrku

Strefa FMTomaszów Czwartek, 31 października 201922 2143
Akcja, mająca na celu uświadomienie mieszkańcom, że zwierzęta wykorzystywane w cyrkach cierpią, odbyła się w czwartek w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy wydarzenia zgromadzili się przed Areną Lodową, nieopodal której odbywały się tego dnia cyrkowe pokazy.
Fot. Ł. Michalczyk

O szczegółach akcji opowiedział nam Rafał Goździk, organizator przedsięwzięcia. - Organizujemy taki protest już po raz kolejny. Ta walka jest tak ważna choćby ze względu na dzieci, które obserwują cyrkowe pokazy. Odwiedzamy szkoły i edukujemy młodych ludzi, by mieli szacunek do zwierząt. W cyrku go brakuje. Na cyrkowych arenach powinni występować ludzie. Mamy wiele szkół akrobatycznych, więc z tego powinniśmy korzystać. Od obecności zwierząt w cyrkach powinno się odchodzić. 

 

Wśród protestujących była także Mieczysława Goździk, prezes Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. - Dzikie zwierzęta nie są szczęśliwe w klatkach - mówiła. - Jakie one mają życie? Czy ludzie odwiedzający cyrk zastanawiają się nad tym, czy one na pewno mają ochotę wykonywać wszystkie polecenia treserów, skakać przez obręcze, kiedy życzy sobie tego człowiek? One wkładają w to mnóstwo krwi i potu. Wiemy, że zwierzęta, które urodziły się w cyrkach nie mogą już trafić na wolność, ale jest ogrom rozwiązań, które dają możliwość właściwego zaopiekowania się nimi.


W akcji uczestniczyli mieszkańcy Tomaszowa, którzy zgodnie podkreślali, że los zwierząt nie jest im obojętny. Ich opinii możecie wysłuchać w poniższym materiale dźwiękowym.


W proteście wzięło udział kilkadziesiąt osób. Próbowaliśmy uzyskać komentarz na ten temat od dyrektora cyrku, niestety nie zastaliśmy go. 


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gośćdsfsd ~gośćdsfsd (Gość)08.11.2019 08:16

Brawo, 10 osób jest przeciwnych, a miasto ma 62 tys mieszkańców. No sukces wielki.

11


gość ~gość (Gość)02.11.2019 13:35

Czytam te komentarze i nie wierze w jakim ja kraju zyje. Głupich ludzi, którzy uważają ze są ponad wszystko - a głupie zwierzęta mogą służyć do głupiej, taniej i prymitywnej rozrywki. Przerażajace

03


gość ~gość (Gość)02.11.2019 09:56

Wypuścić wszystkie zwierzęta cyrkowe! I z zoo też. Albo zlikwidować. Niech się nie męczą w tych przeokrutnych warunkach...

11


Koniuszy ~Koniuszy (Gość)01.11.2019 12:00

A co z jazdą konną ? zobacz jak działa wędzidło albo ostrogi .

30


gość ~gość (Gość)01.11.2019 09:43

Cyrk byl jest i bedzie. Niech nasze dzieci wnuki i przyszle pokolenia oglądają wytresowane małpy czy słonie

20


gość ~gość (Gość)01.11.2019 02:09

Co za bzdura byłem w tym roku w Koronie i w Zalewskim tam oprócz psa i kóz nic nie było ? Wszystko po to aby zaistnieć . Cyrki ze zwierzętami skończyły się już 3 lata temu. Zalewski czasem wielbłądy dla dzieciaków przywiezie ale jak Arabowie je wykorzystuja do ciężkiej pracy to nikt nie protestuje. Niestety w tym kraju głupota rządzi.

40


g... ~g... (Gość)31.10.2019 20:09

"...stawiamy na talent ludzi..." - sami niech wyjdą na arenę, dostaną banana (lub bananem), albo jakąś inną atrakcję

12


gość ~gość (Gość)31.10.2019 17:09

Zakazać łowienia ryb na pokaz,żeby zrobić sobie fotkę.W ogóle łowienia ryby na haczyk.Tutaj obrońcy powinni przyjrzeć się cierpieniu ryby złapanej na wędkę .A zwierzęta tresowane to mają do siebie że człowiek wykorzystuje ich cechy wrodzone w formie zabawy.Chart powinien mieć przestrzeń a nie małą smycz

54


Rak56 ~Rak56 (Gość)31.10.2019 16:24

Brawo dla Was jesteście wielcy oby tak dalej.

24


gość ~gość (Gość)31.10.2019 15:37

Przecież zwierzęta do cyrku nie zostały złapane na wolności i nie zostały wydarte naturalnemu środowisku, najczęściej pochodzą z nadwyżek ogrodów zoologicznych lub prywatnych hodowli, często pochodzą ze związków kazirodczych i alternatywą dla nich jest eutanazja, cyrk kupuję te zwierzęta jako wybrakowane bo niezdolne do dalszej reproducji.

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat