Tomaszów walczy o unijne pieniądze

Strefa FM Wtorek, 26 kwietnia 20110 1140
Po tym jak w grudniu ubiegłego roku Urząd Marszałkowski odrzucił wniosek rewitalizacji miasta z przyczyn formalnych, magistraccy urzędnicy szukają innych źródeł pozyskania pieniędzy na ten cel.

Wniosek na jeden z projektów, który miał być zrealizowany w ramach rewitalizacji już został złożony. - Złożyliśmy go w zakresie piątej osi priorytetowej: infrastruktura społeczna w działaniu infrastruktura kultury. Ponieważ w ramach rewitalizacji miasta mamy zakres dotyczący właśnie rewitalizacji obiektów kultury. Wartość opiewa na 34 mln zł - mówi Grażyna Rusin główny specjalista w Biurze Rewitalizacji. Dodaje, że należy pamiętać iż jest to wartość całego projektu. Podział kosztów jest na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane. Dofinansowanie dotyczy części kwalifikowanej.

W zależności od rozstrzygnięcia tego konkursu, Urząd Miasta w Tomaszowie podejmie decyzje o złożeniu wniosku w kolejnym, który ogłosił Zarząd Województwa Łódzkiego. W poprzednim konkursie wniosek tego miasta przepadł na etapie oceny formalnej. Prawdopodobnie więc wnioskodawca wie, co trzeba poprawić, by dokumenty tę ocenę przeszły.
 
Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji centrum Tomaszowa nie przeszedł oceny formalnej, przez co miasto straciło szansę na niemal 70 mln zł.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat