Tomaszów będzie miał nową obwodnicę?

ePiotrkowTomaszów Środa, 28 sierpnia 201913 3796
Przedstawiciele trzech tomaszowskich samorządów podpisali list intencyjny, zapewniający o gotowości do podjęcia wspólnych działań w sprawie budowy obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego łączącej węzeł południowy trasy S8 z drogą wojewódzką nr 713. Miasto i gmina Tomaszów wraz z tamtejszym Starostwem Powiatowym będą działać razem bo wierzą, że takie rozwiązanie pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji.

Ładuję galerię...

- Sami obwodnicy nie wybudujemy. To są potężne koszty i nie ma co oszukiwać i mamić ludzi, że możemy podołać jako samorząd temu zadaniu samodzielne. Dlatego tak ważna jest współpraca. Chcemy do niej zaprosić również Urząd Marszałkowski. Nie ustajemy w działaniach na rzecz pozyskania funduszy na ten cel. Jestem przekonany, że niezbędne środki się pojawią. Mamy już propozycje przebiegu drogi, czas rozpocząć kolejny etap prac - powiedział Marcin Witko, prezydent Tomaszowa.

 

Jak miałaby wyglądać sama obwodnica? Jadąc od węzła Tomaszów Południe trasy S8 w kierunku DW713, kierowcy omijaliby wsi Dąbrowa i Wola Wiaderno - obie z prawej strony. Później według planów musieliby przejeżdżać przez teren w którym obecnie jest las. Dalej planowana droga ma przecinać ulicę Jana Pawła II tuż przed jej przejściem w ulicę Pod Grotami. Następnie obwodnica znów ma prowadzić przez tereny leśne. Po ich opuszczeniu przejeżdżalibyśmy pomiędzy terenami działania Kopalni Biała Góra w ciągu ulicy Łozińskiego w Smardzewicach. Po przecięciu ulicy Głównej obwodnica nadal miałaby biec wzdłuż torów kolejowych. Podróżujący mijaliby Wąwał i Jeleń, obie miejscowości mając z lewej strony. Chwilę później byliby już na DW713. 

 

- Ruch transportowy przebiega przez drogi powiatowe. Inwestowaliśmy ogromne pieniądze w modernizacje dróg, planujemy inwestować dalej i jeszcze więcej. Musimy więc dbać, by to co zostało zrobione nie ulegało tak szybkiemu niszczeniu. Dlatego obwodnica jest tak ważna dla naszego regionu - dodał Mariusz Węgrzynowski, starosta tomaszowski.

 

- Na terenie gminy Tomaszów zlokalizowane jest duże przedsiębiorstwo wydobywające piasek, niedaleko zlokalizowane jest kolejne. Jest to oczywiście korzystne dla naszego budżetu gminnego, ale niestety też często uciążliwe dla mieszkańców. Ta inwestycja jest więc dla nas niezwykle ważna. Musimy dbać o zrównoważony rozwój i myśleć o przyszłości - zauważył Franciszek Szmigiel, wójt gminy Tomaszów.

 

Poniżej prezentujemy plan, w oparciu o który miałaby powstać tomaszowska obwodnica.

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

olo ~olo (Gość)29.08.2019 21:46

Ludzie to we wszystko uwierzą, jakaś mapka jakieś zdjątko i wio. Już niektórzy jutro będą drzeć kapcie. Ogarnijta się...

01


rekordy ~rekordy (Gość)28.08.2019 12:31

Brawo. Wreszcie ktoś planując miało głowę na karku.
Można zaplanować nie niszcząc domów, pól uprawnych a z drugiej strony przez tereny lesne które będa pochłaniać spaliny.
A nie tak jak Wola Krzysztoporska: niszcząc cenne tereny rolnicze w okolicach Majkowa Dużego i Rokszyc (II i III klasa ziemi) aby wybudować magazyny.
Można? Można!!! Proponuję aby Rekordziści uczyli się od Rozumnych.

71


babcia ~babcia (Gość)29.08.2019 19:52

To jeszcze nieudaczni nie mają co do tej pory robili.

02


lota ~lota (Gość)28.08.2019 15:41

bywam coraz czesciej w tomaszowie i coraz bardziej mi sie tam podoba

70


gość ~gość (Gość)29.08.2019 08:56

wytną kilkadziesiąt hektarów lasów pod tą inwestycję, a zimą będą straszyć smogiem i mówić że trzeba sadzić drzewa i lasy...

32


ja ~ja (Gość)29.08.2019 08:53

najlepiej wyciąć kolejne lasy pod drogę, a potem mówić Brazylii żeby nie wypalała swoich lasów bo to płuca ziemi... przecież sarenki i inne zwierzątka nie będą protestować... pozostanie im tylko umrzeć...

32


gość ~gość (Gość)28.08.2019 21:42

Male szanse.Chyba że ten ulubieniec pisu przeforsuje zniszczenie cennych przyrodniczo terenów.

54


Redaktorek ~Redaktorek (Gość)28.08.2019 19:30

Dziennikarstwo 'znaku zapytania' to g...o dziennikarstwo .

30


Driver ~Driver (Gość)28.08.2019 19:09

I brawo!Naciskać na S74(s12) z Kielc do Łodzi przez Tomaszów i nie oglądać się na innych,którzy kiedyś budowę blokowali a teraz płaczą.A Piotrków ze swoją turystczną wizytówką dworcem pks zaorać.

36


babcia ~babcia (Gość)28.08.2019 13:56

A w Piotrkowie już dawno o nich zapomnieli, lepiej jednak póżno niż wcale .

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat