Tomaszów: Ryby… w oczyszczalni ścieków

Strefa FM Piątek, 26 sierpnia 20111 5755
W tomaszowskiej oczyszczalni ścieków od roku żyją ryby. I wbrew pozorom mają się całkiem dobrze. Pomagają pozbyć się glonów rosnących w kanałach odprowadzających przetworzone nieczystości. Nietypowa hodowla cieszy się zainteresowaniem wędkarzy i… drapieżników.

Kanały w oczyszczalni ścieków nie są miejscem, w którym na pierwszy rzut oka można by się spodziewać bujnej fauny. Tymczasem w Tomaszowie Mazowieckim bez problemu można tam znaleźć ryby. Pomysłodawcą hodowli ryb w oczyszczalni jest wiceprezes Zakładu Gospodarki Wodno–Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Waldemar Dębowski.

 

Ryby, głównie amury, zostały sprowadzone, by czyścić kanały z rosnących w nich glonów. Warunki okazały się na tyle przyjazne, że obecnie porządku w kanałach pilnuje około 300 ryb.

 

Nietypową hodowlą zainteresowali się wędkarze. Powstał nawet pomysł stworzenia stawu zasilanego wodą pochodzącą z oczyszczalni.  Pan Waldemar nie wyklucza zrealizowania takiego przedsięwzięcia, o ile pozwoli na to prawo i znajdą się odpowiednie fundusze.

 

Mimo to ryby rosną i pomagają utrzymać porządek. Jeśli pomysł stworzenia stawu zostanie zrealizowany, nietypowy pomysł pana Waldemara pomoże nie tylko oczyszczalni, ale także zapewni kolejne miejsce dla relaksu amatorów wypoczynku z wędką.

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

icek ~icek (Gość)27.08.2011 00:11

zwykle w g..nie pływaja płotki a grube ryby liczą kasę

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat