Tomaszów: Płonęła Galeria Arkady

Strefa FM Wtorek, 14 lutego 20122 3114
Poważny pożar wybuchł dziś w nocy w Tomaszowie Mazowieckim. Dziesięć jednostek straży pożarnej gasiło Galerią Arkady na placu Kościuszki.

Dach budynku uległ niemal całkowitemu zniszczeniu. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. Natomiast wartość uratowanego mienia - na milion złotych.


- Spaleniu uległ dach drewniany kryty papą (na powierzchni ok. 36 metrów kw.), drewniany strop budynku, krzesła wiklinowe (20 sztuk). Nadpaleniu i okopceniu uległy obrazy, szkice, zabytkowe meble oraz ściany. Łącznie udział w działaniach wzięło 43 strażaków - mówi ml bryg. Marcin Dulas z Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie.


Najprawdopodobniej przyczyną pożaru była awaria instalacji kominkowej, służącej do ogrzewania pomieszczeń.

 

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Karolka ~Karolka (Gość)15.02.2012 20:21

Urodziłam sie w Tm, nieraz piłam kawe w Arkadach. Mam nadzieję że szybko naprawią szkody, ale wiem że wysokich zarobków Arkady nie miały. Smutne będzie mijać zamknięte Arkady. Powodzenia życzę właścicielowi.. ! :*

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat