Tomaszów Mazowiecki zadba o pszczoły

ePiotrkowTomaszów Środa, 11 lipca 20186 2433
Władze Tomaszowa postanowiły podjąć działania mające pomóc pszczołom. Miasto podpisało w czerwcu deklarację popierającą Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom.
fot. pixabay.com

W 2018 roku w Tomaszowie Mazowieckim dokonano nasadzeń na terenach zielonych należących do gminy roślin przyjaznych tym pożytecznym owadom. Z listą tych roślin możecie zapoznać się tutaj. Ponadto we wrześniu prowadzone będą spotkania z pszczelarzem w tomaszowskich przedszkolach.

 

Według szacunków dzięki  pracy pszczół powstaje 3/4 światowej produkcji żywności, w tym aż 4 tys. odmian warzyw i owoców. W Polsce występuje ponad 470 gatunków tych insektów, z czego aż 222 zagrożone są wyginięciem.

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Carnica ~Carnica (Gość)12.07.2018 00:05

Odnośnie pszczół to wyginęło ich w tym sezonie bardzo dużo. Pod lipami w Piotrkowie martwe pszczoły, poza Piotrkowem to samo. Przez kilka dni na wylotach po kilkanaście martwych pszczół a ile jeszcze padło po drodze? Na podwórkach, drogach, poboczach można spotkać martwe pszczoły ale wszyscy mają to w d... ale gdy jakiegoś kundla spotka coś złego ze strony człowieka to wrzawa na całą Polskę bo jak tak można, a ja się pytam jak można mordować rodziny pszczele które zarabiają dla tego kraju kilka mld złotych w skali roku? Tego już nikt nie widzi. Weterynaria w tym kraju w dziedzinie leczenia tych owadów jest całkowicie zielona w tym temacie, za leki przeciw varroa trzeba zapłacić 350% więcej niż w innych krajach a w przypadku innych chorób typu zgnilec amerykański najlepiej wszystko spalić... A o padaniu dzikiego ptactwa czemu cisza wszędzie?

50


pszczółka Maja ~pszczółka Maja (Gość)12.07.2018 00:03

Jeszcze nikt, nigdy mnie tak nie obraził, nazywając insektem. Jestem owadem, ale nie insektem.

50


EP ~EP (Gość)11.07.2018 18:25

Piotrków zadbał w zeszłym roku sadząc przy jednojezdniowej obwodnicy 800 drzew na 800-lecie. Zostało ich jeszcze z 787, bo 13 uschło, ale przynajmniej jest miód ze spalinami.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat