Tomaszów Mazowiecki ma szansę na 10 mln euro funduszy norweskich, Piotrków Trybunalski odpadł z tego "wyścigu"

ePiotrkowRegion Wtorek, 07 stycznia 202027 6830
Tomaszów Mazowiecki z rewitalizacją parku „Solidarność” i wieloma działaniami rozwojowymi znalazł się wśród 54 projektów, które przeszły do kolejnego etapu programu ROZWÓJ LOKALNY finansowanego ze środków funduszy norweskich i EOG 2014-2021. Zwycięzcy otrzymają nawet 10 milionów euro na zaplanowane zadania. Ponad 200 miast walczyło o miejsce na tej liście, także Piotrków Trybunalski, który ostatecznie sklasyfikowano na 99. pozycji.
Fot.: www.tomaszow-maz.pl

Członkowie komitetu ds. wyboru projektów na podstawie rekomendacji ekspertów oceniających, wybrali 54 zarysy projektów do II etapu naboru oraz umieścili 13 zarysów projektów na liście rezerwowej. Teraz tomaszowscy urzędnicy, przy pomocy ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, przez co najmniej 6 miesięcy będą przygotowywać kompletną propozycję projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego). Ostatecznie 15 kompleksowych, najlepszych projektów zostanie sfinansowanych w całości z funduszów norweskich, dotacja będzie wynosić od 3 do 10 mln euro.

 

Pracownicy piotrkowskiego Biura Partnerstwa i Funduszy zgłosili do programu projekt pod nazwą Piotrków Trybunalski odNowa, który miał zakładać m.in. podniesienie jakości świadczonych usług, konsultacje społeczne i zaangażowanie mieszkańców do współtworzenia rozmaitych inicjatyw.

 

Program Rozwój Lokalny, o całkowitym budżecie 117,6 mln euro (z których 100 mln euro stanowią środki Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a 17,6 mln euro wkład krajowy) wdrażany jest przez pracowników Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, we współpracy z Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych (KS) oraz partnerem międzynarodowym – Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Celem Programu jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości środowiska, przedsiębiorczości, efektywności administracji publicznej i standardów życia dla wszystkich mieszkańców (w tym grup defaworyzowanych) średnich i małych miast. Program zapewnia systematyczne podejście do rozwoju lokalnego i zmniejszania ubóstwa. Wsparcie obejmie działania z zakresu m.in. energii, środowiska, MŚP, biznesu, edukacji, poprawy warunków mieszkaniowych, zatrudnienia, zdrowia, systemów zarządzania transportem, reformy administracji publicznej oraz wsparcia dla lokalnej administracji. Program adresowany jest do małych i średnich miast zakwalifikowanych przez Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do grona 255 miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą.

 

Kilka lat temu z funduszy norweskich skorzystali pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, którzy dzięki tym pieniądzom wdrożyli projekt pn. Twoje serce Twoim życiem.

 

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jdr ~jdr (Gość)09.01.2020 08:28

Piotrków zgłosił projekt pod nazwą "Piotrków Trybunalski odNowa", który miał zakładać m.in. podniesienie jakości świadczonych usług, konsultacje społeczne i zaangażowanie mieszkańców do współtworzenia rozmaitych inicjatyw.
Podniesienie jakości świadczonych usług. Co to w praktyce oznacza? Jakie usługi miałyby być lepiej świadczone? Konsultacje społeczne - to samo, na jaki niby temat te konsultacje społeczne i jaki sposób te konsultacje mają się przyczynić do rozwoju miasta? A zaangażowanie mieszkańców do różnego rodzaju inicjatyw? Dokładnie to samo. Widać zaangażowanie mieszkańców przy składanie projektów na wykorzystanie budżetu obywatelskiego. Ile osób głosuje na te projekty. Można śmiało powiedzieć, że jaki pan taki kram. Marazm w tym naszym mieście i tyle. Żeby rozruszać społeczeństwo trzeba im coś zaproponować. Na początek budowa hali widowiskowej bo w Piotrkowie najnormalniej w świecie takiej hali brakuje. Nie ma tu żadnych koncertów adresowanych do dużej liczby mieszkańców. Tu się buduje tylko kościoły i spędy na kościelne jasełka.
Powtórzę jeszcze raz, jaki pan taki kram. Nie spodziewajcie się ludziska, że coś się zmieni. Jak się nie zmieni prezydenta-śpiocha to tak będzie!

50


~gość ~~gość (Gość)08.01.2020 22:15

ma szansę a mieć to daleka droga nie związana zupełnie z chodzeniem do jednej szkoły prezydentów

10


ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)07.01.2020 20:06

Niestety, Piotrków Trybunalski przypomina obecnie stary, przerdzewiały statek który systematycznie idzie na dno. A niegdyś jego ładownie wypełnione po brzegi wyrobami hut szkła, Sigmateksu, Delty, FMG Pioma, i kilkunastu jeszcze innych zakładów. Wiem, że czasy były inne, ale miasto żyło i się rozwijało. Bez miejsc pracy miasto znika
Obecnie pozostały tylko szalupy: dawna FMG Pioma i Hearing + kilka drobnych firm.
Spójrzcie dla odmiany na Radomsko i Tomaszów Maz - dawno przegoniły Piotrków pod każdym względem. Bełchatów to inna para kaloszy...
P.S. A Kutno? Taka mieścina jak Radomsko czy Tomaszów sprzed lat. A teraz? Oj stracone lata w całym powiecie ...
Smutne ale prawdziwe.

222


enedue123 ~enedue123 (Gość)08.01.2020 22:01

W Piotrkowie mamy mediatekę z dojrzewającą elewacją, więc inne miasta mogą nam zazdrościć

52


~gość ~~gość (Gość)08.01.2020 20:25

A u nas park już dawno temu odnowiony i piękny niech wreszcie ten zaniedbany Tomaszów jak będzie miał szczęście cos zyska.

13


epep ~epep (Gość)07.01.2020 16:19

Porządne lodowisko by w piotrkowie zbudowali, tomaszów i bełchatów mają piekne kryte lodowiska.
Piotrków ma ślizgawke hehe,śmiech na sali.

159


gość ~gość (Gość)08.01.2020 19:54

Przykre,ze Piotrków znów nic nie dostanie

33


gość ~gość (Gość)08.01.2020 15:49

Piotrków to jest z 10 lat ZA Tomaszowem pod każdym względem.

52


gość ~gość (Gość)07.01.2020 15:56

Znowu tracimy szanse na lepsze i godniejsze życie. Kolejna stracona szansa na poprawę warunków i wygody Piotrkowian. Dziękujemy kolejny raz tym nieudacznikom - "włodarzom". Dziękujemy Krzysiu

183


.a. ~.a. (Gość)08.01.2020 12:00

Szkoda że nasz prezydent nie chodził do szkoły z prezydentem Dudom jak prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.Też mogli byśmy wtedy dostać te fundusze. i nie tylko

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat