To najgorsze podwórko w Piotrkowie

Tydzień Trybunalski Środa, 07 września 201130 14424
Trwa remont ul. Słowackiego w Piotrkowie. Centrum miasta z dnia na dzień pięknieje. Przekraczając posesję pod numerem 34, już tak pięknie nie jest. Podwórko trudno sforsować pieszo, nie mówiąc już o wjechaniu tam samochodem. - To jest przecież centrum miasta! Kiedy przychodzi wiosna i jesień, to musimy chodzić w kaloszach. To jest najgorsze podwórko w Piotrkowie! - mówią lokatorzy.

Nawierzchnia to kamienie, góry i doliny. Najgorzej jest po deszczu. - Jest straszny bałagan, samochody mają problem, żeby tutaj wjechać. Nie wiemy, do kogo mamy się z tym zwrócić, bo w administracji mówią, że to nie jest ich, że nie mają na to pieniędzy. Teraz Słowackiego będzie wyglądać pięknie, a u nas jeden wielki syf - mówi jedna z lokatorek. - Przejechać to jedno, ale tutaj nawet przejść nie można, po deszczu trzeba założyć kalosze, żeby przejść do bramy i wyjść na ulicę. Tymczasem w administracji mówią, że nie mają na nic pieniędzy, a my przecież czynsz płacimy.

- W końcu podwórka stoi stara ubikacja, która już dawno powinna zostać zlikwidowana. Drzewa się porozrastały, wszystko jest pozarastane i deszczówka nie ma odpływu. To podwórko zawsze tak wyglądało, a ja tu mieszkam chyba najdłużej, od 1968 roku. Kiedy dostajemy podwyżki czynszu, to informują nas, że to z powodu “estetyki”, ale jaka tu jest estetyka?! - pyta wieloletnia lokatorka budynku przy Słowackiego 34d.

O to, czy jest możliwe doprowadzenie podwórka przy głównej ulicy miasta do porządku, zapytaliśmy prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Nieruchomość przy ul. Słowackiego 34d to jedna z 166 nieruchomości dzierżawionych przez TBS od miasta, które jest jej właścicielem. W nieruchomości znajduje się 10 lokali mieszkalnych, w tym 2 lokale socjalne. 50% lokali posiada na dzień 26 sierpnia 2011 r. zadłużenia w opłatach za korzystanie z lokali, które stanowią kwotę 10 tys. 491 zł i 12 gr. Stan techniczny nawierzchni podwórka nie stwarza zagrożenia, jest to stara nawierzchnia brukowa, która oczywiście na dziś wymagałaby wymiany. Niezbędne nakłady na taki zakres wyniosłyby 150 tys. zł. Taką kwotę należałoby zabezpieczyć w budżecie miasta - właściciela nieruchomości. W przypadku uregulowania zadłużeń czynszowych, dzierżawca widzi szansę na wykonanie chodnika na terenie podwórka - odpowiada Elżbieta Sapińska.

Brukowane podwórko to jedna uciążliwość, lokatorzy mają jednak kolejny problem - brama wjazdowa od strony Słowackiego ograniczona jest od góry grubym filarem, którego konstrukcja staje się coraz bardziej chwiejna. - To się powoli kruszy. Zdjęcia są w Straży Miejskiej, oni mieli w tej sprawie interweniować. Przez deszcze i wiatry ta konstrukcja powoli sama opada. My już nawet tamtędy nie przechodzimy, bo się boimy. Z podwórka wychodzimy przez Czarną Drogę. Tam nie odrywają się jakieś małe kawałeczki, ale całe cegły lecą. Przyjechał jakiś pan z administracji, trochę przy tym pogrzebał, posprzątał gruz i pojechał. Na tym się skończyło. Kiedy ktoś z przechodniów oberwie cegłą w głowę, może wtedy ktoś się tym zajmie - mówi mieszkanka budynku.

Według prezes TBS-u nadproże nad wjazdem do posesji nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców. - Aktualnie administrator został zobowiązany do zbicia odspojonych fragmentów tynków i wykonania ich miejscowych uzupełnień. Wnioski dotyczące bieżących napraw, jeśli wpłynęłyby do administracji, a nie do “Tygodnia Trybunalskiego”, byłyby załatwiane na bieżąco, ale być może bliżej najemcom do redakcji - stwierdza Elżbieta Sapińska.

Zadłużenie lokatorów to ponad 10 tys. zł. Doprowadzenie do porządku podwórka to koszt 150 tys. I tak zabraknie...


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

robaczek ~robaczek (Gość)23.09.2011 18:22

ludzie możecie somi zarządzać! założyć wspólnotę nazbierać kasę i zrobić piękne osiedle. Tylko zapytajcie tych bezrobotnych i tych korzystających z MOPR czy będą mieli za co utrzymoć wasz piękny odnowiony i czusty budynek. A wtedy już nie ma co liczyć na zasiłki okresowe, dodatki mieszkaniowe, tylko do pracy wypadało by się zabrać, w końcu będziecie PAŃSTWO WŁAŚCICIELAMI. POWODZENIA

00


du-da ~du-da (Gość)13.09.2011 20:28

zamiast narzekać na na brudne podwórka - to do lokatorów- zawinąć rękawy i do roboty, sami posprzątacie będziecie dbali o czystość

00


nicpon2 ~nicpon2 (Gość)12.09.2011 18:38

podwórko przy ul Słowackiego 52 jest w gorszym stanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jeszcze trochę to i budynki się tam zawala bo są w takim tragicznym stanie technicznym!!!!!!!!!!!!!!!!

00


bllros3 ~bllros3 (Gość)11.09.2011 10:12

skąd to zadłużenie na 10 tys. gdy wszyscy płacą ? mieszkaniec.

00


abc ~abc (Gość)09.09.2011 15:38

TBS to jest chyba najgorszy zarządca nieruchomości.

00


P51 ~P51 (Gość)09.09.2011 11:19

"" napisał(a):
Zastanawiam się po co miasto ma w swoim posiadaniu kamienice, bloki, itp. Jeśli przynosi to miastu straty i powoduje problemy to nielepiej to sprzedać/oddać?


Ależ "miasto" to robi od lat.
Że wspomnę nieszczęsną "Europę", budynek po pogotowiu i po WKU na ul.Dąbrowskiego etc...
A może powinni więcej i szybciej...?

00


zet ~zet (Gość)09.09.2011 08:47

TBS nigdy nie widzi problemu i zaniedban ze swojej strony nigdzie. zawsze winni sa wszyscy i wszytsko ale nie TBS.Dziadowska instytucja.

00


szopen118 ~szopen118 (Gość)09.09.2011 05:34

I co z tego, że pięknieje jak nie ma gdzie wyrzucić nawet
peta. Sprawdziłem, na odcinku Pl. Kościuszki-ul. Sienkiewicza
doliczyłem się dwóch koszy na śmieci, jeden prywatny przy
sklepie "24h,alkohole i drugi zardzewiały przy parkomacie,
a pety ludzie wyrzucają pod nowo posadzone drzewa.
Brawo włodarze miasta!

00


Gość .; ~Gość .; (Gość)08.09.2011 21:40

Podwórko przy ulicy Wojska Polskiego 64 jest najgorsze . Dziennikarze jeżeli to czytacie to zróbcie reportaż o moim podwórku .

00


? ~? (Gość)08.09.2011 19:21

Zastanawiam się po co miasto ma w swoim posiadaniu kamienice, bloki, itp. Jeśli przynosi to miastu straty i powoduje problemy to nielepiej to sprzedać/oddać?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat