To już pewne! Porodówka zostaje w szpitalu przy ul. Roosevelta

ePiotrkow Piątek, 20 września 201938 5634
Oddział Położniczo-Ginekologiczny zostaje w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, czyli w szpitalu przy ul. Roosevelta. Narodowy Fundusz Zdrowia właśnie rozstrzygnął konkurs na prowadzenie porodówki w Piotrkowie.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Zamieszanie wokół porodówki w Piotrkowie Trybunalskim trwało kilka miesięcy. Przypomnijmy, że placówka przy ulicy Roosevelta wystąpiła z sieci szpitali, co oznaczało, że tylko do końca września tego roku miały w niej działać oddziały Położniczo-Ginekologiczny i Noworodków. Ponieważ w drugim piotrkowskim szpitalu - przy Rakowskiej - porodówka została zlikwidowana, mogłoby to oznaczać, że mieszanki regionu musiałyby rodzić w Tomaszowie, Radomsku, Bełchatowie czy Łodzi. Długo trwały negocjacje między organami prowadzącymi obie placówki, czyli powiatem piotrkowskim i województwem Łódzkiem, jednak strony ostatecznie nie doszły do porozumienia.

 

Wygląda jednak na to, że wszystko zostanie po staremu, bo Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął właśnie konkurs na prowadzenie porodówki w Piotrkowie. Przystąpiło do niego tylko Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. - Pracownicy naszego oddziału dosłownie kilka minut temu rozstrzygnęli konkurs na prowadzenie świadczeń w oddziale ginekologiczno-położniczym i neonatologicznym - informowała nas w piątek ok. godz. 13.30 Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ. - Umowa musi być podpisana do 1 października, bo to jest dzień, od którego porodówka będzie kontynuowała umowę z NFZ, ale już nie w ramach sieci szpitali, bo taką umowę placówka wypowiedziała z końcem czerwca. Nowa umowa będzie obowiązywać do połowy 2021 roku. 

 

To wszystko oznacza, że nie będzie żadnej przerwy w funkcjonowaniu porodówki w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

on ~on (Gość)26.09.2019 20:33

oddział poł-gin zostaje,ale I stopień oznacza że nie będzie oddziału OCP,oprócz tego chcą skumulować całość na II piętrze co nie jest możliwe

00


gość ~gość (Gość)20.09.2019 22:31

Zlikwidować to. Brud, położne złośliwe lekarz myli stronę z lewą i prawą co to jest za porodowka już w Łodzi lepiej!!!

52


gość ~gość (Gość)23.09.2019 16:58

A co z przychodnia k?czy profesorskie wtorki zostaną?

00


ale heca... ~ale heca... (Gość)23.09.2019 07:33

I po co dyrektorka walczy z NFZ? Chce ostatecznego upadku szpitala? Może wróci na kasę do marketu to nie będzie miała kłopotów z NFZ?

00


gość410 ~gość410 (Gość)22.09.2019 21:47

Ziemba jest Ok.I wara od porządnych ludzi!!!

23


gość ~gość (Gość)20.09.2019 15:09

A co z oddziałem wewnętrznym. Czy nikt w NFZ nie może zająć w końcu stanowiska.?było mówione że tą sprawa zajmą się w późniejszym terminie, a teraz wkoło p.leder chrzani że szpital wyszedł z sieci, ale to już wiemy. Niech w końcu podpiszą kontrakt z tym szpitalem żeby pacjenci mogli spać spokojnie, bo na Rakowska nikt nie chce iść leczyć.tam nie ma godnego zaplecza, a tutaj jest wszystko tylko brak kontaktu. Ludzie z NFZ zlitujcie się. Podpis -starsza pacjenta

33


gość ~gość (Gość)21.09.2019 00:15

Dobrze to by było, jakby porodówka wróciła na Rakowską w tamtejszej jakości... Sale jedynki, tv free, łóżko dla męża, pełne wyposażenie odnośnie noworodka i przede wszystkim dziecko przy matce z pełną pomocą pielęgniarek. Czym do jasnej Anielki chcecie matkom w tym momencie zaimponować?!?!?! Proszę o zamieszczenie posta, ponieważ sporo tu nieświadomych, dawnej, niestety.... wysokiej jakości, którą szpital przy Rakowskiej oferował...

90


gość ~gość (Gość)22.09.2019 08:19

Uważam, że lepszego Marszałka naszego województwa nie mogliśmy mieć.
Te wszystkie oskarżenia są niepodstawne.
Wszytkiego dobrego Panie Marszałku.
Całą rodziną jesteśmy za Panem.

22


gość ~gość (Gość)21.09.2019 14:08

Uważam że te oszczerstwa rzucane na Pana Marszałka są niesłuszne. Pan Marszałek godnie reprezentuje Nasze Województwo
Pozdrawiam serdecznie Pana Marszałka

32


gość ~gość (Gość)21.09.2019 14:26

Jeden powie jest żle i zaraz za nim cała masa jak mantre klepie - tak jest wręcz strasznie, nie będąc tam nawet min. A ja Wam powiem jedno. Polecam tą porodówkę z czystym sumieniem. Mnie tam uratowali dziecko. Gdybym jeździła i szukała po wspaniałych Łodziach itd było by za późno. Jak rodziłam to na noworodkach było 25 dzieciaków. Więc chyba nie jest tu taka maskara skoro tyle kobiet rodziło? Sale są czyste, tv za darmo, a obsługa też bez zarautów, m myją,natychmiast zmieniaja pościel na której była kropka krwi. Poprosisz o przeciwbólowe za 5 min masz, a że nie każda ma przyklejony na twarzy uśmiech nr 5, to nie ma tym polega jej praca że ma się szczeżyć całe boże dnie do pacjentek. Mam porównanie z Matką Polką. Wygląd sal głęboki Prl. Pacjentek mnóstwo i kilka położnych nie interesujących się niczym. Ani lekami ani jaką kolwiek pomocą nawet po cc.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat