„To dla Ciebie gra, Twoje radio..." już 27 lat!

ePiotrkow Piątek, 31 maja 20192 4036
To, co w czerwcu 1992 roku wydawało się próbą, a może nawet zabawą, stało się – nie bójmy się tego słowa – instytucją. Piotrkowskie radio kończy 27 lat.
fot. archiwum Strefy FM Piotrków

Radio Piotrków – tak się nazywało przez pierwszych kilkanaście lat. I dla wielu Radiem Piotrków pozostaje, choć od 2006 roku to Strefa FM Piotrków. Założone przez grupę pasjonatów z Tomaszem Stachaczykiem, jako liderem i głównym pomysłodawcą, było jedną z pierwszych legalnie działających rozgłośni radiowych w Polsce. Choć nie od razu: najpierw było nadawanie pirackie. Piratowanie nie wynikało z wrodzonej niechęci do prawa. Po prostu wtedy jeszcze prawo było dziurawe, przynajmniej w tym zakresie.

 

Oficjalny start piotrkowskiej rozgłośni nastąpił 1 czerwca 1992 roku o godzinie 18.00. Pierwsze słowa nie mogły być inne: „Tu Radio Piotrków na częstotliwości 70,1 MHz". Wypowiedział je Marek Grynkiewicz. Potem nastąpiły zmiany. Zmieniali się prezenterzy, zmieniła siedziba (pierwszą była kamienica przy al. 3 Maja, od 1996 to jest ul. Jagiellońska), zmieniały częstotliwości.

 

I najważniejsze – zmienił się stan prawny radia. W marcu 1994 stacja otrzymała koncesję na nadawanie. Jako jedna z szesnastu w Polsce. I nadawała 24 godziny na dobę.

 

Po 14 latach Radio Piotrków stało się Strefą FM Piotrków. I to chyba ostatnia zmiana, o której przy 27. urodzinach trzeba przypomnieć.

A samej rocznicy nie byłoby, gdyby nie słuchacze. Za to, że byli i są – pracownicy radia bardzo dziękują. I mają nadzieję, że zawsze będą.

 

 

Piotrkowskie radio nadaje od 27 lat. To 324 miesiące, 1408 tygodni, 9861 dni i 236664 godziny. Najdłużej cyklicznie nadawaną audycją jest publicystyczne „O tym się mówi" (od 2000 roku). Strefa FM Piotrków nadaje na dwóch częstotliwościach: 98,2 i 104,2, ta druga kierowana jest do słuchaczy z Radomska i okolic. Prezesem jest Tomasz Stachaczyk.


Zainteresował temat?

14

8


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość gośćranga01.06.2019 23:53

Za muzykę odpowiada Robert Gala. "Chodząca encyklopedia muzyki".
A siber to audycja genialna, też doskonale ją pamiętam i miło wspominam. Tym bardziej, że sam wygrałem w niej karteczkę z napisem nic oraz pękniętą pokrywę od stołka :) to była audycja satyry i "szydery" na najwyższym poziomie.

20


Maciek Maciekranga01.06.2019 20:50

Pamięta ktoś audycję "siber"? Można tam było wygrać używane majtki, stary banknot 2000 -złotowy lub inne rupiecie.... To były czasy! Słuchałem tego radia głównie dla duetu Cecotka & Gala. Ich styl prowadzenia w/ wspomnianej audycji był bezkonkurencyjny. Ale ta poranna audycja też była fajna. Co do samego radia to szanuje je z powodu granej muzyki z lat 80/90 akurat nie wiem kto za to odpowiada ale poznałem wiele ciekawych piosenek, które nie są grane w stacjach ogólnopolskich. Pozdrawiam

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat