To była gratka dla fanów lotnictwa i podniebnej fotografii

ePiotrkow Sobota, 04 lipca 202054 11235
W piątek 3 lipca na lotnisko do Piotrkowa przylecieli ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, Maria Mvs, Marek Choim Aerobatics, TS-11 Iskra i SB Lim-2. Odbyła się kolejna sesja zdjęciowa samolotów Air-to-Air Meeting organizowana przez Sławka Hesję Krajniewskiego.

Ładuję galerię...

Samoloty pozowały do zdjęć w powietrzu nad Zalewem Sulejowskim w godz. 16.00 – 21.00. Ci, którzy chcieli zobaczyć samoloty i pilotów na płycie lotniska, mogli to zrobić w strefie wydzielonej dla widzów. Zapraszamy do oglądania zdjęć autorstwa Radka Ilinicza i Krzyśka Pawlaka z tego wydarzenia. 

'

 

Nie było to pierwsze i nie ostatnie ciekawe wydarzenie na piotrkowskim lotnisku w tym sezonie. Przypominamy, że w tegoroczne wakacje zawita do nas (26 lipca) Wakacyjna Trasa Dwójki, największa w Polsce trasa koncertowa. I to nie wszystko, bo 5 - 6 września Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na Międzynarodową Wystawę Lotniczą FLY FEST. Organizatorzy planują tym razem balonową fiestę i tradycyjnie pokazy lotnicze.

 


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bone ~bone (Gość)05.07.2020 13:50

Buczek niedługo przestanie latać

73


gość ~gość (Gość)04.07.2020 21:31

Drodzy mieszkańcy. Pragnę zauważyć że wam już wszystko przeszkadza jeszcze trochę i świecące słońce będzie dla was problemem. Naprawdę apeluje o ogarnięcie się! Ale zaopatrzyć się w maść na ból d..py. Pozdrawiam

1113


ja ~ja (Gość)06.07.2020 12:03

na przyszłość... podajcie dokładną godzinę przelotu...

20


yoda ~yoda (Gość)05.07.2020 22:11

Do wszystkich marudzących na "buczenie" samolotów. Nie zamieniajcie Piotrkowa w kurort po sezonie gdzie panuje głucha cisza... niech coś się dzieje, ludzie mają prawo rozwijać swoje pasje.. pozdrawiam

58


radnyJan Dziemdziora ~radnyJan Dziemdziora (Gość)05.07.2020 22:06

ZOBACZYMY -
Interpelacja Radnego
z dnia: 01.07.2020 r
zgłoszona przez Radnego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Jana Dziemdziorę

…………………………………………………………………………………………………..
Na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym składam
Interpelację w sprawie: głośny samolot……………...………………………………………..
…………………………………………………………………………………………………..
Treść Interpelacji (Interpelacja dotyczy spraw o istotnym znaczeniu dla gminy; powinna zawierać krótkie przedstawienie stanu faktycznego będącego jej przedmiotem oraz wynikające z niej pytania - art. 24 ust. 4 u.s.g.)
1. Opis stanu faktycznego:
Eksploatacja na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej samolotu służącego do uprawianiu sportu spadochronowego zdaniem wielu osób narusza dobra osobiste mieszkańców miasta i regionu. Problemem zajmuje się Stowarzyszenie EKO PIOTRKOWSKIE, media, radni i urzędnicy. Były wystąpienia zbiorowe i indywidualne.
Z treści pisma z dn. 24.10.2019 r. podpisanego przez Drugiego Zastępcę Prezydenta Miasta wynika, że w 2020 roku będą trwały przygotowania do zlecenia opracowania Programu Ochrony Środowiska i kwestia hałasu lotniskowego zostanie poddana analizie.
Osobiście pozostaję pod wrażeniem tego co usłyszałem na posiedzeniu Komisji ds. Rodziny, Zdrowia, Spraw Społecznych i Osób Niepełnosprawnych Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w dn. 24.09.2018 a przebieg dyskusji jest zapisany w protokóle nr 49/18.
Poniżej cytuję fragmenty zawarte w tym protokóle:
„Normalna rozmowa jest na poziomie ok. 45-50 dB, krzyk do 80 dB, natomiast silnik samolotu śmigłowego to 135-140 dB. Hałas jest stresorem, my ten hałas gromadzimy, on w nas trwa, on nas pobudza i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jeżeli jesteśmy niewyspani z powodu tego stresu i jeżeli jesteśmy rozdrażnieni, agresywni to rodzą się skutki społeczne, mamy gorszą koncentrację, jest więcej wypadków, dzieci gorzej się uczą. Oprócz skutków społecznych są też skutki gospodarcze, jeżeli ludzie chorują, boli ich głowa, nie przychodzą do pracy, jest więcej ludzi na zwolnieniach, także spada wartość działek i ziemi. Powołam się na pracę pani profesor Krystyny Pawlas zajmującej się ochroną środowiska człowieka, która patrzy na hałas jako fizyk i lekarz. Hałas powoduje u nas wydzielanie hormonu walki. Jeżeli mamy sytuację zagrożenia to wydziela się adrenalina, noradrenalina i kortyzol i są to hormony, które powodują wzrost poziomu cukru, lipidów we krwi oraz wzrost lepkości krwi co powoduje miażdżycę, nadciśnienie, zawały, udary i cukrzycę.”
Trzeba zauważyć, że samolot lata kilkanaście godzin dziennie a w weekendy i ostatnio w nocy o wypoczynku możemy tylko marzyć.
Zachęcam udzielających odpowiedzi do zapoznania się z przywołanym protokółem.
2. Treść Interpelacji:
W tym stanie rzeczy, że jestem „bombardowany” przez mieszkańców pytaniami, dlaczego jako miasto nie możemy sobie z tym problemem poradzić a inne miasta sobie poradziły proszę podanie informacji , jakie do tej pory podjęto działania i jakie planowane są w najbliższym czasie?


................................................
Podpis Radnego - elektroniczny

83


PiotrzPiotrkowa ~PiotrzPiotrkowa (Gość)05.07.2020 11:06

Nawet w niedzielę ten buczący złom nie daje ludziom odpocząć. Czekam kiedy tym tematem zajmą się radni. Jeśli w ogóle mamy swoich przedstawicieli, którzy reprezentują mieszkańców Piotrkowa, bo jak widać na władze miasta w tej sprawie nie ma co liczyć.

116


mieszkaniecPiotrkowa ~mieszkaniecPiotrkowa (Gość)05.07.2020 15:24

Powtórzę po raz kolejny, tu nie chodzi o ludzi, którzy spełniają swoje pasje skacząc ze spadochronem, tylko o samolot, który ich wynosi do góry. Jego dzwięk jest trudny do zniesienia, gdy mozolnie pnie się w górę z pełnym "ładunkiem". Przed skyvanem był jakiś samolot z Ukrainy, który też wynosił skoczków i nigdy nie słyszałem ażeby ktoś zająknął się na ten temat. Paśtwo Radni weżcie wreszczie sprawę w swoje ręce, dla dobra wielu mieszkańców, bo na posłów Lorka i Macierewicza nie ma co liczyć, tym bardziej że umowa z wojskiem została podpisana za jego kadencji w MON-ie. Więc pewnie coś jest na rzeczy bo milczy na ten temat jak zaklęty.

103


problem z samolotem ~problem z samolotem (Gość)05.07.2020 14:41

Nie może tak być, że z powodu kilku błaznów cierpią tysiące mieszkańców, nie chodzi o zamykanie lotniska bo było od dawna ale permanentny zakaz tego jednego buczka. Nie może tak być, że dyskomfort odczuwają tysiące bo kilku chce się bawić w tak nieodpowiedzialny, drwiący i ignorujący pozostałej części społeczeństwa. Demokratycznie ten samolot dostałby bana i miasto powinno to uczynić. Wolność słowa, tak - wolność czynów kończy się tam gdzie krzywdzimy innych a zbyt wielu ludzi czuje dyskomfort przez tego blaszanego brzęczka.

73


Wika ~Wika (Gość)04.07.2020 12:12

A ten klamot co całe dnie hałasuje może wreszcie się zepsuje na jakieś 4 miesiące

2211


prawnik ~prawnik (Gość)04.07.2020 22:12

Dlaczego złom=rekin latał nad miejscowością Milejów zniżając się do wysokości 40m? Co na to prawo? Mam nagrania z drona

99


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat