To był rywal w zasięgu Piotrcovii

Strefa FM Piątek, 07 lutego 202025 2768
Nasz zespół nie wykorzystał jednak wielu bramkowych szans i miał zbyt wiele strat, dlatego ostatecznie Start Elbląg pokonał Piotrcovię 32:26 (14:9). Piotrkowski zespół gra bardzo nierówno, lepsze fragmenty gry przeplata gorszymi, a często fatalnymi, jeśli się to nie zmieni trudno będzie pokonać jakiegokolwiek rywala.
Fot. : MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Piotrkowska drużyna wybiegła na ten mecz w następującym składzie: Karolina Sarnecka, Sylwia Klonowska, Aleksandra Oreszczuk, Aleksandra Dorsz, Patrycja Ciura, Edyta Charzyńska, Lucyna Sobecka. Wynik spotkania otworzyła zawodniczka Startu Alicja Pękala, niemal natychmiast wyrównała Sylwia Klonowska. Kolejna bramka padła dopiero kilka minut później, ponieważ zawodniczki obydwu drużyn nie potrafiły zdobyć bramki, elblążankom przeszkadzała w tym świetnie broniąca Karolina Sarnecka. W 9. minucie spotkania piotrkowianki po raz pierwszy objęły prowadzenie po bramce Aleksandry Oreszczuk, kilkadziesiąt sekund później ładną bramkę z drugiej linii zdobyła Edyta Charzyńska, która w sumie popisała się kilkoma takimi trafieniami. Prowadząc 4:2 piotrkowianki zaczęły grać niedokładnie i zamiast spokojnie konstruować ataki, decydowały się na ryzykowne zagrania, dlatego rywalki bardzo szybko wyrównały, a później objęły prowadzenie i w 26. minucie meczu prowadziły już 11:7, a do szatni zeszły z jeszcze większą przewagą (14:9).

 
Po przerwie piotrkowianki zaczęły odrabiać straty. W 40. minucie mogły zdobyć bramkę kontaktową, ponieważ Natalia Kolasińska obroniła rzut karny i nasz zespół rozpoczął od własnej bramki. Ostatecznie podopieczne Krzysztofa Przybylskiego znów zagrały niedokładnie i straciły piłkę. Bramkę kontaktową pięć minut później zdobyła Sylwia Klonowska (19:20). Wydawało się, że nasze zawodniczki powalczą o korzystny rezultat, ale nie potrafiły skutecznie zakończyć wykreowanych okazji. Jak należy to robić kilka razy pokazała im z kolei była zawodniczka Piotrcovii Joanna Waga, która w mistrzowski sposób forsowała piotrkowską obronę. Mecz zakończył się wynikiem 26:32, choć rozmiary porażki mogły być jeszcze większe.

 
Kolejny mecz w sobotę, 15 lutego, Piotrcovia zmierzy się w Lubinie z tamtejszym Metraco Zagłębiem.

 
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:32 (9:14) EKS Start Elbląg

 
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Sarnecka, Opelt – Szynkaruk 4, Klonowska 4/1, Oreszczuk 4, Kopertowska 4/1, Charzyńska 4, Ciura 2, Sobecka 2, Wasilewska 1, Dorsz 1.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kibic 1980 ~kibic 1980 (Gość)08.02.2020 15:36

Co prawda porażka, ale za to jest dużo zdjęć.

34


gość ~gość (Gość)08.02.2020 13:02

Gramy dalej, wierze, że wkrótce będą zwycięstwa! Dziewczyny walczcie i nie poddawajcie się!!!

83


gość ~gość (Gość)08.02.2020 07:37

Będę bezlitosny. Dziewczyny z meczu na mecz grają coraz słabiej. Bardzo przykro się to ogląda. Trener bardzo miły, kulturalny pan bez charyzmy i pomysłu na grę. Niestety do natychmiastowego zwolnienia. Prezesowi również polecam przemyślenie własnej pracy i odpuszczenie sobie nieudolne próbowanie bawić się w człowiek zarządzającego profesjonalnym klubem. Pieniądze są wydawane bezmyślnie na mieszkanie dla trenerów, masażysty jakby nie było w naszym mieście osób mogących wykonać tą pracę. Ale najważniejsze, że mamy nową maskotkę która bezmyślnie lata przy trubunach i zasłania mecz. Chyba, że to jedna ze strategii zarządzu na celową próby zasłonięcia fatalnego widowiska.
Czas na trenera i sztab z Piotrkowa, który nie będzie generował kosztów, a obecnie reprezentowany poziom utrzyma ponieważ gorszej gry w wykonaniu Piotrcovi nie widziałem nigdy w życiu.

104


dj ~dj (Gość)08.02.2020 10:42

Gdyby nie obecny prezes mogło by być różnie, obecny skład bez kontuzji mógł by namieszać w super lidze. Niestety kontuzje się zdarzają. WiKa nawet nie wiedział ile długu ma klub.....

65


gość ~gość (Gość)08.02.2020 11:00

Stekiem bzdur nazywasz grę którą wczoraj widziało kilkanaście osób które zasiadło na trybunach. Bo frekwencja spada z meczu na mecz. A co do papierów na prowadzenie drużyny to trzeba już wysyłać kilka osób które poprowadzą drużynę w przyszłość. Prezesie mnie spiny. W meczach z Żorami, Olkuszem, Warszawą też trzeba coś grać.

64


janosik ~janosik (Gość)08.02.2020 13:35

Jednym słowem zespół na czołówke 1 ligi ,a nie ekstraklasy jak cudem nie spadniemy w tym sezonie to w następnym na pewno szkoda pana pieniędzy panie prezesie i całej tej pracy.Brak w budżecie przynajmniej 20 tyś miesięcznie ,aby klub mógł rywalizować o wyższe cele.

64


gość ~gość (Gość)08.02.2020 08:10

To co dziewczyny grają jest jedną wielką katastrofą spowodowaną bardzo słabym trenerem i jeszcze słabszym prezesem. Jedenemu i drugiemu dziękujemy.

85


kibic drużyny ~kibic drużyny (Gość)08.02.2020 11:28

Nie wiem po co była zmiana bramkarki na początku II połowy na Opelt, która chyba nic nie obroniła, również wejście Wasilewskiej nic nie wnosiło do gry (oprócz tego, że inne mogły wtedy odpocząć). Jedyna trafiona zmiana w II połwie to wejście Szynkaruk i powrotna zmiana na Sarnecką.
Za dużo strat i to bardzo prostych - podania w ręce rywalek, przy tylu prostych stratach nie da sie wygrać meczu.

81


gość ~gość (Gość)08.02.2020 10:51

Wszyscy chyba wiedzą, że zmieniono format ligi. Jest mało drużyn, system sprzyja dużym silnym drużynom ze sponsorami. Obiektywnie, w tej sytuacji, sukcesem jest sam fakt obecności w Superlidze. Trzeba obiektywnie patrzeć na siły i środki oraz możliwości. Nie mamy w Piotrkowie kopalni miedzi albo browaru lubelskiego.

53


gość ~gość (Gość)08.02.2020 10:42

Nawet Tigrze się oberwało...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat