To będzie prawdziwe widowisko!

Łódzkie Sobota, 21 września 20190 1796
50 tancerzy na jednej scenie, muzyka na żywo. Hiszpański temperament i pełne barw przestawienie – „Don Kichot” rozpocznie sezon baletowy w Teatrze Wielkim w Łodzi 25 września 2019 roku.

Ładuję galerię...

To piękna i wzruszająca, ale i pełna humoru taneczna opowieść o błędnym rycerzu – Don Kichocie – którego znamy z legend oraz powieści Miguela de Cervantesa. Balet w choreografii Aleksandera Polubentseva z wykorzystaniem klasycznej choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Gorsky'ego powraca na największą scenę w regionie łódzkim.

 

Co podkreśla wyjątkowość łódzkiego „Don Kichota”?

 

Porywające sceny, fantastyczne kolorowe kostiumy i baśniowa scenografia, dużo popisów tanecznych i subtelny humor. W spektaklu bierze udział ponad 50 tancerzy. To niecodzienna okazja zobaczyć taką ilość tancerzy na scenie na raz – mówi Wojciech Domagała, kierownik baletu TWŁ Przedstawienie wyróżnia duża liczba imponujących popisów solistycznych, a także okazałe sceny zbiorowe, przywodzące na myśl iście hiszpańską fiestę – dodaje.

 

Taniec z muzyką na żywo

 

Rozmach hiszpańskiej kultury zachwyca od pierwszych scen. Muzyka Ludwika Minkusa jest porywająca, a zarazem przystępna dla słuchaczy w każdym wieku. Niezaprzeczalnym atutem najbliższego przedstawienia będzie również towarzysząca zespołowi baletowemu orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą uznanej dyrygentki – Marty Kosielskiej.

 

Kto wystąpi?

 

W przedstawieniu ujrzymy młodych artystów, których kariera rozwija się w zawrotnym tempie, m.in. Alicję Bajorek (Kitri) – młodą, dynamiczną tancerkę, której fenomenalne występy w zeszłym sezonie zapewniły awans na solistkę baletu. Zobaczymy również fantastycznego Don Basilio, w którego wciela się Yuki Kawai. Tancerza wyróżnia niesamowita technika i precyzja, ale również pewna uwodzicielska nonszalancja – jest to nie lada gratka dla tych, którzy uwielbiają techniczne popisy taneczne – mówi Wojciech Domagała – Mamy fenomenalną, uwodzicielską cygankę Mercedes i towarzyszącego jej majestatycznie kroczącego po scenie torreadora Espadę – w tych rolach wystąpią nasi soliści Ekaterina Kitaeva-Muśko i Dominik Senator. W tytułową postać wcieli się Wiktor Krakowiak-Chu.

 

- To będzie prawdziwe widowisko - zapewnia Bartosz Jakóbczak z Teatru Wielkiego w Łodzi. - Warto się wybrać, bowiem będzie to jedyny spektakl. Prawdziwa gratka dla miłośników tańca!

 

„Don Kichot”, środa 25 września o godz. 18:30.

 

Więcej informacji: http://www.operalodz.com/DON_KICHOT,29,7

 

materiał: Teatr Wielki / foto Ewa Ryszkowska

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat