Tłusty czwartek u gospodyń z gminy Grabica

ePiotrkowRegion Wtorek, 05 marca 20191 3446
W tłusty czwartek jak Polska długa i szeroka na stołach królują pączki i faworki. Aby tradycji stało się zadość, w gminie Grabica delegacje z czterech Kół Gospodyń Wiejskich (z Krzepczowa, Boryszowa, Ostrowa i Żychlina) zakasały rękawy i przygotowały mnóstwo słodkości. Stara ludowa tradycja mówi, że ten kto w tłusty czwartek nie zje pączka, nie będzie miał szczęścia. Panie wzięły sobie te słowa do serca i beztrosko oddały się tłustoczwartkowej rozpuście. Wszyscy mogli objadać się do woli.

W Krzepczowie nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych, z wójtem Krzysztofem Kulińskim na czele, oraz członków Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Grabicy. - Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy to kobiety z niezwykłą pasją, które prężnie działają na każdym polu – mówi wójt. - Ich zaangażowanie wynika z miłości do środowiska, w którym żyją od wielu pokoleń, a co najważniejsze przekazują swoją pozytywną energię i temperament lokalnej społeczności. Bacznie obserwują swoje środowisko i próbują odpowiadać na jego potrzeby, a co za tym idzie chętnie dzielą się swoją kreatywnością z mieszkańcami. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcą młode dziewczyny do włączenia się i angażowania w taką inicjatywę.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.03.2019 20:15

A gdzie lucynka no pięknie to mi się podoba szkoda że my w mieście nie mamy tego

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat