Tłumy w piotrkowskiej "Budowlance"

ePiotrkow Środa, 30 stycznia 20196 8982
Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim już po raz czwarty zorganizowali Festiwal Nauk Technicznych. Popularna "Budowlanka" przyjęła ponad tysiąc gości z 25 szkół podstawowych całego regionu.

Ładuję galerię...

Atrakcje zapewniły nie tylko osoby związane ze szkołą. Swoje stanowiska na terenie placówki wystawili bowiem m.in. pracownicy naukowi z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej czy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. O innych atrakcjach opowiedziała nam Anita Wojciechowska, koordynator festiwalu: - To jest dzień przeznaczony specjalnie dla młodzieży. Młodzi ludzie mogą rozkochać się w naukach ścisłych i technicznych. Cały Festiwal Nauk Technicznych przygotowaliśmy w formie nowoczesnej stacji uczenia się. W poszczególnych salach odbywają się zajęcia z zakresu budownictwa i architektury, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, geodezji i kartografii czy informatyki. Wszystko to w formie doświadczeń, eksperymentów i warsztatów. 

Młodzież, która wzięła udział w wydarzeniu podkreślała, że duże wrażenie wywarł na nich występ Adama, byłego ucznia ZSP nr 3, który mimo młodego wieku zdołał już założyć swoją własną firmę. Goście chętnie korzystali z pokazów przygotowanych przez uczniów i pracowników szkoły czy stanowiska Uniwersytetu Matematyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie mogli zapoznać się ze sprzętem i technologią VR, czyli przenieść w świat wirtualnej rzeczywistości. 

 

Zadowolenia z przebiegu spotkania nie kryła również Edyta Wiernicka, dyrektor szkoły przy ul. Broniewskiego: - Jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele osób jest z nami w tym wyjątkowym dniu. Oczywiście mam nadzieję, że ten festiwal to dopiero początek, a efekty dzisiejszych odwiedzin młodzieży w naszej szkole zobaczymy we wrześniu. Młody człowiek często jest głodny podejmowania ważnych dla siebie decyzji. Na pewno każdy, kto był dzisiaj w "Budowlance" mógł sobie przynajmniej wstępnie odpowiedzieć na pytanie czy dany zawód to ten, którego chciałby się uczyć w przyszłości. 

 

W ramach IV Piotrkowskiego Festiwalu Nauk Technicznych zorganizowano konkursy informatyczny i polonistyczny. Goście, którzy poradzili sobie w nich najlepiej otrzymali atrakcyjne nagrody. 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

x ~x (Gość)03.02.2019 11:49

Te tłumy były wymuszone przez nakaz Prezydenta kierowany do dyrektorów szkół podstawowych w powiecie piotrkowskim. Tak skomentował jeden z dyrektorów szkół.

00


vvvvvvvvvvvv. ~vvvvvvvvvvvv. (Gość)03.02.2019 12:35

Pani dyrektor szkoły nie jest nauczycielem tylko pedagogiem.

11


kika ~kika (Gość)31.01.2019 09:34

świetny festiwal,zaangażowanie młodzieży a przede wszystkim pani dyrektor-nauczyciel z powołania

47


-gość ~-gość (Gość)30.01.2019 20:04

Wszystko było super

30


gość ~gość (Gość)30.01.2019 19:23

Dachy były super

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat