Tłumy na finale „Lokomotywą po wiedzę” w Łódzkim Domu Kultury

ePiotrkowŁódzkie Środa, 13 czerwca 20181 1368
Przeszło 300 dzieci wzięło udział w wielkim finale drugiej edycji „Lokomotywą po wiedzę” – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego, który odbył się w minioną sobotę, 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Ładuję galerię...

Przeszło 300 dzieci wzięło udział w wielkim finale drugiej edycji „Lokomotywą po wiedzę” – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego. To siostrzany projekt starszej „Kolorowej Lokomotywy”, w którym uczestniczyło kilkaset dzieci z 21 gminnych i gminno-miejskich instytucji kultury regionu łódzkiego. W ciągu kilku miesięcy dzieci uczestniczyły w przeszło 100 warsztatach zorganizowanych w Łódzkim Domu Kultury, Politechnice Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w regionalnych ośrodkach kultury.


Rozstrzygnięto 5 konkursów, w których przyznano 36 nagród głównych oraz 21 wyróżnień. W konkursie na ekologiczny spektakl I miejsce zajęło Gminno-Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie, II miejsce – Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie, III miejsce – Łaski dom kultury w Łasku. W konkursie na najlepszy ekologiczny kostium teatralny przyznano: I miejsce – Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem, II miejsce – Biblioteka Publiczna w Bielawach, III miejsce – Gminna Biblioteka Publiczna w Kowiesach.


W konkursie ekologicznej scenografii nagrody otrzymali: I miejsce – Biblioteka Publiczna w Sieradzu filia w Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa w Izabelowie, II miejsce – Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Gorzkowicach, III miejsce – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. W konkursie na najlepszy scenariusz nagrodzono: I miejsce – Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie, II miejsce – Dom Kultury w Zelowie, III miejsce – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej.


W konkursie na relację medialną z projektu nagrodzeni zostali: I miejsce – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, II miejsce – Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, III miejsce – Gminna Biblioteka Publiczna w Lgocie Wielkiej.


Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK z radością podsumował projekt: – Kolejna edycja „Lokomotywą po wiedzę” utwierdziła mnie w przekonaniu, że tego typu działania w najlepszy sposób uczą ekologii poprzez sztukę. Byliśmy obecni nie tylko w Łodzi, ale również jeździliśmy do mniejszych miejscowości, oferując interesujące zajęcia. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji do naszej lokomotywy dołączą kolejni partnerzy.


Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

 

 

(materiały: ŁDK)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Filozof ~Filozof (Gość)14.06.2018 21:29

Dyrektor Sokalski ciągle działa

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat