Tiry zakłócają spokój na ul. Jasnej w Piotrkowie

ePiotrkow Środa, 18 lipca 201850 11666
Samochody ciężarowe, które przejeżdżają ul. Jasną niszczą nawierzchnię tej drogi i generują spory hałas. Mieszkańcy mają też obawy o bezpieczeństwo swoich dzieci. Ich zdaniem kierowcy tirów nie zawsze podróżują z właściwą prędkością. Czy istnieje możliwość zmiany tego stanu rzeczy?

Ładuję galerię...

Przy ul. Jasnej ustawiony jest znak zakazu wjazdu samochodów ciężarowych z adnotacją "Dotyczy ruchu tranzytowego". Z kolei przy równoległych okolicznych ulicach obowiązuje całkowity zakaz poruszania się dla ciężarówek. W związku z tym wszystkie tiry kierują się właśnie na ul. Jasną. Mieszkańcy twierdzą, że nie jest ona do tego dostosowana. - Nawierzchnia jezdni jest niszczona, a progi zwalniające uszkodzone. Przejeżdżające ciężarówki powodują zwiększenie hałasu i drgań w okolicy, ale też zwiększoną emisję spalin. Poza tym są też zagrożeniem dla pieszych. Rodzice z dziećmi wychodzą na spacer. Maluchy jeżdżą na rowerach, deskorolkach, a kierowcy nie zdejmują nogi z gazu - powiedziała nam jedna z mieszkanek ul. Jasnej.

 

O zajęcie stanowiska w tej sprawie poprosiliśmy piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź: 

Wniosek o wyłączenie ulicy Jasnej z ruchu samochodów ciężarowych nie znalazł akceptacji Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, bowiem tędy odbywa się docelowy dojazd do prowadzonej działalności gospodarczej.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.07.2018 20:16

Po to jest ciężarówka żeby jeździła.

413


gość ~gość (Gość)22.07.2018 00:37

"tiry bez szkoły" czytam Twoje komentarze i śmiać mi się chce... bo skoro irytują Cię kierowcy TIRÓW którzy wyprzedzają się po 10 minut to zacznij jeździć z taką prędkością jak oni mogą i zobaczymy czy to jedno czy 2 auta wyprzedane Ci nic nie dadzą. Jesteś wygrany bo depniesz osobowka i na spokojnie wyprzedzisz. Skoro Ty masz z tym problem to zmien pracę czy co tam innego robisz na coś co nie będzie wymagało jeżdżenia autem. Może za biurkiem tam kierowcy TIRÓW się nie wyprzedzają ale za to możesz mieć korek przy wc

14


gość ~gość (Gość)20.07.2018 17:10

Do "tiry bez szkoly" to nie bzdury a fakty i logiczne myślenie... Kolejna sprawa to taka ze w tych bardziej rozwiniętych krajach jeździ 3 razy tyle ciężarówek albo i więcej. Co do wyprzedzania... Skoro jeździsz tyle kilometrów i tak się spieszysz że ciężarówka która Cię wyhamowuje do 90km/h bardzo Cię drażni to chyba nie obce są Ci pojęcia takie jak pośpiech i terminy... I to ze jedziesz osobowka wcale nie oznacza ze Jesteś mniejszym zagrożeniem na drodze... Pozdrawiam i szerokości.

07


GDD do odstrzału ~GDD do odstrzału (Gość)18.07.2018 18:17

Zapraszam Was do Jarost, Karlina, Rękoraja i Srocka to zobaczycie czym jest zakłócanie spokoju przez te KLAMOTY! Zobaczycie stan budynków jak wyglądają ściany i jaki jest rumot tego ZŁOMU! Na ograniczenia oczywiście żaden nie patrzy! Szanowna dyrekcja dróg ma w D.... mieszkańców, ich domy, zdrowie psychiczne bo nie potrafi nawet skutecznie spowolnić ruchu co ograniczyłoby hałas z wycia opon i ryku silników! Dodam że nie jednemu jak jedzie to coś albo tłucze, klapie albo wyje i jak tu można mieszkać? I niech nikt nie mówi że trzeba było się tam nie budować bo większość domów stoi tutaj od lat 60 i wcześniej.

121


gość ~gość (Gość)18.07.2018 15:02

Tiry na tory

142


gość ~gość (Gość)20.07.2018 08:13

Nasze miasto takie piękne wszędzie wszystko wszystkim przeszkadza. Lotnisko, pociągi, wesołe miasteczko, dzieci na placu zabaw, targ. Zaraz jeszcze jakiś mieszkaniec przyczepki się do sąsiada że ten kicha mając katar. I każdy się dziwi że młodzi wyjeżdżają. Po co tkwić w miejscu w którym tylko wszystko przeszkadza

29


gość ~gość (Gość)19.07.2018 22:23

Tak wszystkim przeszkadzają ciężarówki... A to kolej, a to busy... Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak wszystko by wtedy zdrozalo na półkach. Placzecie na ciężarówki a idziecie tam gdzie najtaniej i całymi torbami zgarniacie... Wyjaśniając, to wszystko trzeba było przewieźć ciężarówka. A taki sposób transportu jest najtańszy i najefektywniejszy... Na jedna ciężarówkę przypadaloby ok 15 busów więc pensje kierowcow i o ile większe koszty paliwa... Już nie wspomnę że z bocznic kolejowych też busami musiałby odbywać się transport... Bo przecież nie poprowadza torów do kaufa... I te cudowne korki hmm na miejsce jednej ciężarówki 15 busów i wszystkie jadące od Roosevelta... Plakalibyscie jak małe dzieci bo nie wiecie o czym piszecie...

08


gość ~gość (Gość)19.07.2018 10:51

Tyle się mówi w tym dobrym ustroju na temat ekologii a tymczasem ciężarówki rozjeżdżają kraj a za tego złego ustroju transport odbywał się drogą kolejową

110


gość ~gość (Gość)19.07.2018 10:31

Do jakiej dzialalnosci gosp.?Tiry poprostu skracaja sobie droge do dojazdu do ul.Łódzkiej.I te barany co jezdza tymi wywrotkami nawet nie zwalniaja na progach az domy sie trzesa.

130


gość ~gość (Gość)19.07.2018 08:00

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego fajna nazwa i nic poza tym. Tej komisji żadne problemy mieszkańców nie przeszkadzają. Zwężona po remoncie ulica Słowackiego, zbyt wysoko wyprofilowane progi zwalniające na takich ulicach jak Tymiankowa, Krakowskie Przedmieście czy skrzyżowanie Rolniczej ze Spacerową ( kierowcy aut nisko zawieszonych muszą omijać te miejsca bo jadąc z prędkością 10 km/h obcierają spodem). Nie przeszkadzają również zbyt wąskie parkingi przy Modrzewskiego (jak tył auta typu kombi wystaje na jezdnię) i ciężko się wyminąć dwum osobówką. To tylko na szybko przytoczone przykłady a takich jest mnustwo.

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat