Tippi ma zmiażdżone łapki i potrzebuje wózka [AKTUALIZACJA]

ePiotrkow Czwartek, 02 lutego 201733 10352
Tippi w piotrkowskim schronisku przebywa od końca września. Został znaleziony na śmietniku na Wierzejach. Ma zmiażdżone tylne łapki... Zamiast chodzić, jedynie nimi włóczy.

Nie wiadomo, czy pies został skatowany, czy był to wypadek (na przykład potrącił go samochód) i Tippi po prostu doczołgał się w spokojniejsze miejsce.

 

- Mieliśmy nadzieję, że jednak wstanie, że to tylko miednica, bo tak zwykle bywa... Niestety, wiemy już że piesek chodzić nie będzie - mówi Maria Mrozińska z piotrkowskiego schroniska.


Zwierzę jednak nie zostało uśpione - pracownicy schroniska twierdzą, że za dużo w nim chęci do życia i nadziei, by do tego dopuścić. Radosny, energiczny i pogodny piesek zostaje w schronisku, a gdy tylko zrobi się cieplej, uruchomiona zostanie zbiórka na specjalny wózek, który ułatwi zwierzęciu poruszanie się. Puszka na zbiórkę dla Tippiego stać będzie w siedzibie piotrkowskiego TOZ, a już niebawem powstać ma specjalny plakat promujący akcję i pomoc dla okaleczonego psiaka.

 

Warto przypomnieć, że nie byłaby to pierwsza zbiórka na wózek dla sparaliżowanego w wypadku czworonoga - w 2011 roku serca piotrkowian podbiła historia pobitej, znalezionej na torach kolejowych suczki - Ciuchci. Na szczęście udało się zebrać pieniądze potrzebne na zakup wózka, a zwierzę znalazło nowy dom i kochających właścicieli. 

 

AKTUALIZACJA:  Na Facebooku pojawiła się już akcja zbiórki dla Tippiego. 


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

assel ~assel (Gość)03.02.2017 10:19

Z kim się kontaktować w tej sprawie? Pomógłbym.

30


okok ~okok (Gość)04.02.2017 22:35

Trzeba ratować psy, koty, itp. Trzeba karać zwyrodnialców za znęcanie. Zachowałbym jednak umiar. Gdzieś są granice jednego i drugiego.

00


Aga ~Aga (Gość)04.02.2017 00:46

Agaa i Gość ludzie tacy jak Wy mało wiedzą a dużo komentują.Zadalam tylko pytanie ktore Was nie dotyczy.Nie rozumie dlaczego tak późno jest ta pomoc organizowana bo przecież im wcześniej tym lepiej.A jak jest w Schronisku,niestety wiem.Wy chyba nie macie pojęcia co tam sie dzieje.Pomagamy psiakowi i juz nie komentujcie bo nie ma sensu.

11


zmutowanyanioł ~zmutowanyanioł (Gość)04.02.2017 06:33

Od 4 miesiecy pies sie meczy i nie naglośniliscie tego wczesniej tylko czekaliscie ze się uleczy?. Na coczekaliscie tyle czasu.na stronie epiotrkow prosicie o kase na wozek a na stronie schroniska zbieracie na jakies badania 600zł?mało tu konkretów.Tippiemu trzeba pomóc tylko dlaczego tak póżno o tę pomoc prosicie!!!!??????

22


Mariya Fnookievichz ~Mariya Fnookievichz (Gość)02.02.2017 13:43

A zbiórka nie może być choćby od dzisiaj? Trzeba czekać aż zrobi się cieplej? Jeśli można psu pomóc to nie ma na co czekać tylko trzeba zacząć działać natychmiast.

100


Natalia ~Natalia (Gość)04.02.2017 11:00

Czy wy wszyscy jesteście nienormalni ?! Chyba dobrze ze są takie akcje ze są jeszcze dobrzy ludzie którzy sie tym interesują ! Nie chcesz nie pomgaj to nie jest jakiś rozkaz pomagają tylko Ci co chcą i co maja dobre serce ! Wiec zajmijcie sie czymś pożytecznym a nie siedzicie na forach i wszystko i wszystkich krytykujecie . My w przeciwieństwie do was pomagamy a nie hejtujemy ;-) również zapraszam na facebooku jest wydarzenie Jestem Tippi Proszę o Pomoc .

41


Aga ~Aga (Gość)03.02.2017 20:17

A mam pytanie do pracowników schroniska. Dlaczego dopiero teraz organizowana jest taka akcja skoro piesek od września jest u Was?Wcześniej nie chciało się pomyśleć?

53


Psiara ~Psiara (Gość)04.02.2017 10:05

Takie beszczelne kometarze nie sa na miejscu .! Zbiorka pieniedzy trwa ! Na lekarza tez trzeba czekac on nie jest jedynym potrzebojacym zwierzeciem ! Tacy jestescie madrzy wszyscy w internecie a pomozcie sami a nie najlepiej najezdzac !!!! Na facebooku jest wydarzenie Jestem Tippi Prosze O Pomoc . Osoby chetne w pomocy zapraszam na wydarzenie .

31