Terytorialsi pomogą w pobieraniu próbek

Strefa FMŁódzkie Poniedziałek, 26 października 202014 2935
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierze wojsk operacyjnych będą od poniedziałku, 26 października, pomagali w codziennej pracy 15 punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Łódzkiem. Personel medyczny zyska tym samym wsparcie i będzie mógł wrócić do opieki nad pacjentami. Pierwsi żołnierze zaczęli pracę w 3 punktach w Łodzi już w piątek.
fot. 9ŁBOT

Żołnierze trafią do najbardziej obciążonych pracą punktów w Łodzi, Zgierzu, Koluszkach, Poddębicach, Zduńskiej Woli, Łasku, Opocznie, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Pabianicach, Tuszynie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Skierniewicach. Tylko w piątek, 23 października, z wymazów w punktach skorzystało 2647 mieszkańców regionu.


Terytorialsi będą wspomagać personel medyczny w pobieraniu wymazów, zajmą się także czynnościami porządkowo-administracyjnymi w punktach pobrań, co dotąd angażowało personel medyczny.

 

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo obciążona jest w tej chwili służba zdrowia. Nieustannie realizujemy naszą misję wsparcia służb medycznych i samorządów, a także lokalnej społeczności w tej trudnej sytuacji - powiedział dowódca 9 ŁBOT płk Paweł Wiktorowicz.

 

To doświadczeni żołnierze, którzy już pracowali w punktach pobrań prowadzonych w maju i czerwcu przez 9ŁBOT. Są dobrze przygotowani do tej wymagającej pracy. Najwięcej punktów w Łódzkiem, bo jest ich 15, prowadzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

 

Wykaz punktów oraz codziennie aktualizowana specjalna mapa, na której zaznaczono lokalizację wszystkich miejsc pobrań, wraz z numerami telefonów oraz godzinami przyjęć, jest na stronie pacjent.gov.pl.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_odwaga ~gość_odwaga (Gość)26.10.2020 10:29

Mogę pobierać wymazy bez zabezpieczeń

40


gość_aleksandra ~gość_aleksandra (Gość)26.10.2020 10:19

Przecież to nie jest zdjęcie zrobione w Piotrkowie.

20


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)26.10.2020 09:21

Dobrze by było, żeby ten wirus wziął to pod uwagę, że WOT przyszedł na front i żarty się skończyły.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat