Terytorialsi otrzymali Chorągiew Wojska Polskiego

ePiotrkowŁódzkie Poniedziałek, 13 września 20215 1582
Na terenie 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu odbyła się kolejna ważna dla łódzkich Terytorialsów uroczystość. Chorągiew Wojska Polskiego na ręce ich dowódcy, przekazał gen. bryg. Maciej Klisz.

Ładuję galerię...

Ceremonia połączona była z przysięgą nowych żołnierzy 9, Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Generał brygady Maciej Klisz, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, w obecności weteranów, rodzin żołnierzy, dowódców służb mundurowych, parlamentarzystów i zaproszonych gości, wręczył pułkownikowi Pawłowi Wiktorowiczowi Chorągiew Wojska Polskiego. Obok sztandaru jest ona znakiem jednostki wojskowej, symbolem honoru, męstwa i tradycji. Te dwa symbole uczestniczą w ważnych dla żołnierzy i społeczeństwa patriotycznych wydarzeniach.

 

- Żołnierze, za wami niełatwy czas szkolenia. Możecie być z siebie dumni, że pokonaliście swoje słabości i podołaliście trudom wojskowego rzemiosła. Dziękuję za wasze poświęcenie i stawiennictwo do służby - mówił w przemówieniu do żołnierzy pułkownik Wiktorowicz. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 41 ochotników.

 

Po uroczystości na wszystkich czekała wojskowa grochówka i pokaz sprzętu wojskowego.

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stefan ~stefan (Gość)13.09.2021 12:57

Prawdziwa szkoła to była,jak obowiązywała zasadnicza słuzba wojskowa,teraz gimbaza bawi sie w wojsko.

81


!!! ~!!! (Gość)13.09.2021 10:36

Dajcie spokój z tymi "żołnierzami".

52


Jaśfasola ~Jaśfasola (Gość)13.09.2021 09:47

Już teraz wiadomo dlaczego jest tak mało ochotników do seminariów duchownych, po prostu kandydaci na kleryków gremialnie idą do WOT-u.

93


obs. ~obs. (Gość)13.09.2021 08:47

cyt."Terytorialsi otrzymali Chorągiew Wojska Polskiego". Nasze wojsko nawet takie /WOT/ chorągwie zawsze otrzymywało mniejsze lub większe. O środkach /broń nowoczesna/ ,którymi nowoczesna armia powinna otrzymywać mówi się zaś rzadko bo niektóre zakupy są rzadkie i budzą dość duże kontrowersje ...a sąsiedzi / wschód /nie chwalą się specjalnie chorągwiami tyko działają....

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat