Terytorialsi ćwiczyli nad Zalewem Sulejowskim

ePiotrkowŁódzkie Piątek, 19 lipca 20198 3655
Nad Zalewem Sulejowskim w Treście w powiecie tomaszowskim zorganizowano szkolenie dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - działania w wodzie i na wodzie. Terytorialsi ćwiczyli między innymi obsługę łodzi rozpoznawczej i łodzi saperskiej, ale też naprawę sprzętu wodnego w różnych warunkach.

Ładuję galerię...

Wojska Obrony Terytorialnej powstały, by wspierać lokalne społeczności na czas wojny oraz w czasie pokoju w ramach działań kryzysowych. - Umiejętności związane z działaniem w wodzie może być wykorzystane przez naszych żołnierzy w każdym czasie  – mówi dowódca 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu podpułkownik Marcin Markiewicz.

 

Czwartkowe manewry miały na celu profesjonalne wyszkolenie przyszłych instruktorów, którzy z kolei mają szkolić kolejnych żołnierzy, jak posługiwać się etatowym sprzętem batalionu i brygady na akwenach. - Członkowie mobilnych zespołów sześcioosobowych transportują sprzęt oraz zabezpieczają działania swoich kolegów. Muszą nauczyć się pracować jak najbardziej sprawnie i skutecznie. Takie ćwiczenia pozwolą im zdobyć wiedzę potrzebną zarówno w czasie pokoju, jak i podczas wojny - powiedział nam szer. Jacek Mazur, współorganizator szkolenia.

 

91 batalion lekkiej piechoty w Zgierzu liczy już ponad 700 żołnierzy z całego terenu łódzkiego. Pod koniec sierpnia pierwsza grupa łódzkich Terytorialsów odbędzie coroczne dwutygodniowe szkolenie poligonowe. 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej jest odpowiedzialna za rejon województwa łódzkiego. - Osoba, która chciałaby u nas służyć musi mieć ukończone 18 lat, być obywatelem Polski, być osobą zdrową i sprawną fizycznie. Trzeba zgłosić się do WKU, do którego kandydat na żołnierza przynależy, przejść nieskomplikowaną procedurę, która pozwoli jej na dołączenie w nasze szeregi i czekać na moment, kiedy będziemy organizować wcielenie. Gdy kandydat jest już u nas, wówczas przechodzi przeszkolenie i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, wówczas zostaje żołnierzem 9. Łódzkiej Brygady Obrony terytorialnej - powiedział nam mjr Arkadiusz Rubajczyk, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 9 ŁBOT.

 

Czwartkowe szkolenie było ostatnim elementem ćwiczeń, które żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej odbywali wspólnie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

eq ~eq (Gość)21.07.2019 10:47

Każda zabawa jest fajna , nawet w wojsko .

11


gość ~gość (Gość)20.07.2019 07:53

Ćwiczyli we czwartek? To pewno jakiś dodatek za rozłąkę dostanie weekendowe wojsko

31


taaaaaa ~taaaaaa (Gość)19.07.2019 22:46

Skomplikowanej procedury mogli by nie przejść

31


a74 ~a74 (Gość)19.07.2019 20:47

To taka dzisiejsza Obrona Cywilna? Szacun za mundurki.Tamci w drelichach chodzili :D

51


gość ~gość (Gość)19.07.2019 13:49

Nie potopili się? To dobrze była by nieoceniona strata. Wrogowie napewno drżą w okopach.

25


stefan ~stefan (Gość)19.07.2019 13:24

Dzieci bawiły sie w wojne.

74


uff ~uff (Gość)19.07.2019 11:21

Uff. nikt nie utonął na szczęście.

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat