Telewizja miejska wyprowadza się...

Tydzień Trybunalski Niedziela, 04 października 201536 7740
TV Piotrków wyprowadza się z dotychczasowej siedziby w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w al. 3 Maja 12. Studio i cała redakcja przenoszą się do Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK przy ul. Słowackiego 13, gdzie redaktorzy będą mieć bardziej komfortowe warunki pracy.

Ładuję galerię...

O przeprowadzce rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta Piotrkowa. Przy okazji dyskusji o zmianach w budżecie Piotrkowa radny Tomasz Sokalski pytał o powód zwiększenia wydatków majątkowych miasta o kwotę 24,6 tys. zł na potrzeby telewizji miejskiej. Przy okazji dowiedzieliśmy się również o przeprowadzce. - Nie czepiam się telewizji, ale staram się kontrolować wydatkowanie publicznych pieniędzy – powiedział nam już po sesji radny Sokalski. - Ponad 24 tys. zł będzie kosztować nas położenie nowego światłowodu na potrzeby TV Piotrków. To nie jest ogromna suma, ale jednak jest. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że telewizja zmienia swoje miejsce nadawania i przenosi swoje biura. Niekoniecznie mi się to podoba, bo budynek Ośrodka Edukacji Artystycznej przy ul. Słowackiego 13 miał mieć zupełnie inne zadanie. Tam miały być artystycznie kształcone dzieci, taki zamiar był od samego początku. Teraz okazuje się, że zabiera się dzieciom całe piętro po to, aby TV Piotrków mogła zwiększyć swój metraż. Nie wiem, czy to jest konieczne... Oglądam miejską telewizję sporadycznie, wg mnie obecne studio jest wystarczające. Nie wiem, czy jest potrzeba zmieniać to tylko po to, aby ktoś miał swój gabinet.

 

Co do zasadności przeprowadzki zgoła odmiennego zdania jest redaktor naczelna TV Piotrków. - Mam nadzieje, że przeniesiemy się jak najszybciej – powiedziała nam Elżbieta Jarszak. - Plan jest taki, że przeprowadzamy się do drugiego budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, na ulicę Słowackiego. Dlaczego? Bo chcemy poprawić warunki funkcjonowania redakcji. Warunki do tworzenia telewizji są specyficzne, chodzi miedzy innymi o większe studio, aby prezenter czy zaproszeni goście mogli znajdować się w odpowiedniej odległości od kamer i świateł. To także sprawa montażowni, czy pokoju do pracy dla redaktorów, którego tutaj praktycznie nie ma. Parametry techniczne w dwóch pokojach, które obecnie zajmujemy są niewystarczające, dlatego należało znaleźć inne pomieszczenia.

Pomieszczenia przy Słowackiego 13, które wkrótce zajmie telewizja, nie stały dotąd puste, były i są wykorzystywane do organizowania zajęć artystycznych. Jak informuje redaktor Jarszak, pomieszczenia zostały trochę przebudowane, nastąpiła też rotacja, tzn. zajęcia będą musiały odbywać się gdzie indziej, część z nich zostanie przeniesiona do budynku w al. 3 Maja. - Wszystko zostało tak zaplanowane, aby wszyscy byli zadowoleni - dodaje redaktor naczelna.

 

Pani redaktor oprowadziła nas po pokojach obecnie zajmowanych przez TV Piotrków przy al. 3 Maja 12.  Rzeczywiście jest ciasno, zwłaszcza jeśli chodzi o samo studio. W dodatku redaktorzy przez większą część dnia muszą słuchać dobiegających zza ściany prób. - Zawsze dążymy do tego, żeby było lepiej - mówi E. Jarszak.

 

Termin przeprowadzki zależy od światłowodu, o którym była mowa podczas sesji Rady. - Żeby nadawać program musimy mieć przeprowadzony światłowód. Pieniądze na niego mamy już obiecane, więc myślę, że w ciągu miesiąca, może dwóch nastąpi przeprowadzka – wyjaśnia pani redaktor.

 

Po co telewizji światłowód? Przede wszystkim po to, żeby w ogóle dostarczać sygnał do kablówek, a tym samym do mieszkań piotrkowian. Ale za jednym zamachem załatwimy też sprawę zaistnienia naszego programu w pakietach cyfrowych. Póki co cały czas nadajemy sygnał analogowy, który nadal pozostanie. Dodatkowo jednak program Telewizji Piotrków dostępny będzie w jakości Full HD, co dziś jest już raczej standardem. Przypomnę, że nasz program można odbierać w obu kablówkach na terenie miasta, czyli i w TV Toya, i UPC, w których wszystkie programy nadawane są już w jakości cyfrowej – wyjaśnia redaktor Jarszak.

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosć ~gosć (Gość)05.10.2015 21:16

Antek Opala jako pierwszy? Śmieszne, jeszcze można przypomnieć, że część tej ekipy tworzyła i emitowała wiadomości w paśmie wieczornym Telewizji POLSAT. Ale 80% piszących te komentarze tego nie pamięta :-)

30


Gość2 ~Gość2 (Gość)05.10.2015 20:15

Najzabawniejsze jest to, ze perfidnie znawiasz i kłamiesz. Ciekawe kto ci płaci za pisanie tych bredni. I po co.

31


gość ~gość (Gość)05.10.2015 19:40

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że od około 2 lat cztery razy w tygodniu pojawia się w tej telewizji pani z miasta Łodzi, która wszystkim wmawia, że się na wszystkim zna. Ma prowadzić szkolenia i sprawdzać programy, a traktuje tych biednych i tak już sfrustrowanych ludzi jak śmiecie. Jeśli ktoś zauważył zmiany przez ten czas niech mnie oświeci. A kaska co miesiąc leci do kieszonki tej pani. Taka telewizja jaka władza. W skrócie - to wszystko ch...a warte.

30


i ~i (Gość)05.10.2015 13:54

I co z tego?

01


juzek ~juzek (Gość)05.10.2015 13:21

TV w Piotrkowie jako pierwsi prowadzili: Izydor Młoczkowski, Juliusz Piasecki i Krzysztof Bąk (dziś rzecznik Ministra Zdrowia). Antek Opala miał swoją wiele lat później

20


czołg ~czołg (Gość)05.10.2015 08:57

A pamiętacie "telewizję" w wykonaniu malupy? Dzień bez pomyłki i spóźnienia był dniem straconym! :):) Szybko zapomina się tragedie, oj szybko. I dobrze :)

40


dudu ~dudu (Gość)04.10.2015 18:38

pani premier w naszym miescie o złodzieje od ministranta zeroo informacji o wydarzeniu

51


tm ~tm (Gość)04.10.2015 20:42

proponuje by rozeszli sie, rozeszli sie do domów. telewizje -jesli mozna to tak nazwac- telewizje piotrkowska to stworzyl i prowadzil Antoni Opala, bylo smiesznie, na powaznie, reportarze .. a Czysta w tym czasie czytala wiadomosci jeszcze w alejach w radio

71


Widz TV ~Widz TV (Gość)04.10.2015 23:21

Przede wszystkim trzeba tam zmienić redaktor naczelną bo to totalne nieporozumienie!!! Może warto byłoby zatrudnić młodych, po studiach? Są Piotrkowianie, którzy pracują w mediach i to nawet ogólnopolskich!!! Czemu ich nie ściągniemy do Piotrkowa, do rodzinnego miasta? Tak młodych traktują tutaj. Dobrzy w fachu nie wracają tu, bo jest banda stała od lat uwikłana w ten burdel i jakby ktoś świeży wszedł to by za dużo wiedział? Nie tędy droga...

92


QSQ ~QSQ (Gość)04.10.2015 21:40

Ja p........lę. Ale wydarzenie. Ja Cię. "Telewizja" - ładnie powiedziane.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat