Tegoroczne matury zagrożone?

Strefa FM Piątek, 12 kwietnia 2019171
Do dziś nauczyciele powinni wystawić oceny końcowe tegorocznym maturzystom, jednak z powodu strajku, nie zrobili tego. Może to uniemożliwić absolwentom napisanie egzaminu dojrzałości.
fot. archiwum ePiotrkow.plfot. archiwum ePiotrkow.pl

Problem występuje we wszystkich piotrkowskich szkołach średnich. - Sprawa klasyfikacji uczniów klas maturalnych i samych matur umknęła uwadze przede wszystkim rządu. Wiele mówiło się o przeprowadzeniu egzaminów w gimnazjach i podstawówkach. Sprawa pojawiła się w tym tygodniu i moim zdaniem jest ona ważniejsza niż egzaminy gimnazjalisty i ósmoklasisty. W przyszłym tygodniu muszą się odbyć rady pedagogiczne, które zatwierdzą roczne oceny i tym samym dopuszczą uczniów do egzaminów maturalnych. Nadchodzą święta, a strajk trwa i nic nie zapowiada, że zostanie przerwany - mówi Artur Ostrowski, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie.


Dla przykładu, w I LO w Piotrkowie dyrektor wyznaczył ostateczny termin wystawienia ocen dla klas trzecich na 16 kwietnia, natomiast dzień później miałaby się odbyć rada pedagogiczna. Aby to było możliwe, strajk musiałby zostać zawieszony nie na czas świąt wielkanocnych, ale już dwa dni wcześniej. Jak będzie? Czas pokaże... O sprawie klasyfikacji maturzystów ma dyskutować Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jego prezes, Sławomir Broniarz chce, żeby komitety strajkowe umożliwiły pracę radom pedagogicznym.


Przypomnijmy, już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się trzydniowy maraton związany z egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie zapewne podejdą do niego z nieco mniejszym stresem niż gimnazjaliści, którzy dzisiaj kończą egzaminy. Przetarli już szlaki związane z tworzeniem komisji złożonych z osób niekoniecznie związanych zawodowo z oświatą, ale mających przygotowanie pedagogiczne. Podobna procedura została wprowadzona w przypadku egzaminu ósmoklasisty. Według naszych informacji w Piotrkowie i regionie egzaminy powinny rozpocząć się bez przeszkód. - Jeszcze odbieramy telefony, jeszcze instruujemy i wspieramy dyrektorów, ale jestem przekonana, że dyrektorzy placówek zrobią wszystko, aby ten egzamin też rozpoczął się o odpowiedniej porze i przebiegł bez problemu - mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (171)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tom24 ~tom24 (Gość)12.04.2019 17:12

Jeśli okaże się, że przez strajk nauczycieli będą problemy z klasyfikacją uczniów i maturami to cierpliwość rodziców się skończy. Mam jednak nadzieję, że nauczyciele pójdą po rozum do głowy. Broniarz walczy przede wszystkim o swoje cele posługując się nauczycielami.

123


społeczeństwo ~społeczeństwo (Gość)12.04.2019 23:07

Macie w d... swoich uczniów, ich oceny, egzaminy i promocję do następnej klasy.... Egoiści jesteście bez godności i jakichkolwiek zasad. Zdemoralizowani i demoralizujący.

117


gość ~gość (Gość)13.04.2019 09:04

Inteligencja to przestała istnieć dzięki drugiej wojnie światowej i radzieckiemu okupantowi. A skończenie studiów nie świadczy jak widzimy o inteligencji .

93


skate ~skate (Gość)12.04.2019 23:10

Ciekawe czy jak to jest, że pan Kozica strajkuje w SP12 a lekcje tenisowe w balonie przy Belzackiej przeprowadze... czy to jest uczciwe?

75


gość ~gość (Gość)12.04.2019 14:23

Dziękujemy nauczycielom, którzy zostawili nas przed samą maturą. W klasach maturalnych każda godzina jest na wagę złota, jednak niestety pozbawiono nas lekcji :)

2511


hejt na nauczycieli ~hejt na nauczycieli (Gość)13.04.2019 11:34

Na miejscu nauczycieli olałbym całą tę uczniowsko-rodzicielską ekipę. Po co nauczyciel ma się wysilać, żeby tym młodym przekazać gruntowną wiedzę? A nie wystarczy parę lekcji geografii, żeby tylko dowiedzieli się, w którym kierunku jest Londyn, Dortmund czy co tam jeszcze. Języków też nie trzeba go uczyć. Sami się nauczą na miejscu, jak zgłodnieją. Po diabła kształcić, jak i tak wyjedą i podatki będą płacić w innym kraju. Ja nie chcę finansować ze swoich podatków kształcenia kadr dla Niemiec czy Irlandii. Nauczyciele! Choćbyście "na ryje" padli, to i tak nie będzie pieniędzy na wasze marne emerytury. Może lepiej zaopiekować się Ukraińcami, Chińczykami, czy ostatnio Hindusami?

30


krytyk ~krytyk (Gość)13.04.2019 11:26

Dlaczego każda krytyka nazywana jest od razu hejtem? Przecież każdy ma prawo do swojego zdania i o ile wyraża je w sposób kulturalny to jest to tylko opinia, a jeśli jest dobrze uargumentowane to jest to nawet konstruktywna krytyka... Przypominam, że wg słownia języka polskiego hejt to: 1. obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy; 2. mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie
To, że ktoś się z nami nie zgadza, nie znaczy, że jest od razu agresywny i nas obraża. Pamiętajmy o tym, bo zdaje się, że bardzo wiele osób o tym zapomniało...

30


hejt na nauczycieli ~hejt na nauczycieli (Gość)12.04.2019 23:31

Wszyscy tylko mają gęby pełne frazesów, tak jak ci w TVP. A za grosze nikt nie chce pracować. Myślicie hejterzy, że uczenie waszych młodych hejterków to jakaś misja, że ktoś ma obowiązek ich kochać i dbać o ich przyszłość? A sami o to zadbajcie! Uważacie, że wszystko kręci się dookoła was, że jesteście pępkiem świata, bo wydaliście na świat potomka, i że cały świat tego potomka ma uwielbiać. A zwłaszcza nauczyciel. Gdybym był nauczycielem, zwisałoby mi to, jak kawał kitu. Zejść na ziemię i najlepiej samemu obs...ć się z tymi swoimi owocami miłośći lub przypadku.

115


lmk ~lmk (Gość)13.04.2019 11:01

ci ludzie którzy zostawili nasze dzieci żyją wśród nas , to nasi znajomi ,sąsiedzi ,itd ,, jak można zostawić dzieci w takim czasie ? ale to jest polityka -tacy inteligentni a dali się wmanewrować , solidarności podpisała ugodę ,dostali stanowczo za dużo ,,,,,,

31


wydrwiony ~wydrwiony (Gość)12.04.2019 21:34

Kto zna szkołę wyłącznie z opowiadań dzieci ten nie ma pojęcia o pracy nauczyciela i jego codziennym kilkugodzinnym stresie związanym z odpowiedzialnością za zdrowie i życie powierzonych mu uczniów. Ten ciągły stres jest gorszy dla wielu nauczycieli niż praca przy tablicy, a kto bywa w szkole ten wie, co dzieje się na korytarzach czy boiskach szkolnych w czasie przerw między lekcjami i tylko człowiek złej woli może kpić z nauczyciela i jego pracy. Wszędzie dobrze, gdzie nas niem mówi stare przysłowie, ale dla wielu ignorantów najlepiej w szkole, gdzie za kilka lat przy takim stosunku rządów do tego zawodu będą w oświacie pracowali wyłącznie mierni rzemieślnicy a nie ludzie z powołania mający również swoje dzieci na utrzymaniu.

1110


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat