Technikum w Wolborzu dla ludzi z pasją

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 08 lipca 20131 4637
Dziesięcioro uczniów z Technikum Hodowli Koni w Wolborzu uczestniczących w projekcie Dobra Szkoła – Dobry Start” właśnie rozpoczyna 7-dniowy letni obóz jeździecki, który finalizuje całoroczne przygotowanie uczestników projektu do egzaminu na powszechne odznaki jeździeckie PZJ.

Obóz jest ostatnią szansą na doszlifowanie swoich umiejętności przed egzaminem.
Obóz, który rozpoczął się 28 czerwca jest drugą edycją szkolenia na odznaki w wolborskiej placówce. W ubiegłym roku szkolnym podobny kurs (74 godziny intensywnej jazdy konnej, 30 godzin niezwykle trudnej teorii z zagadnień na odznaki jeździeckie i dwa obozy przetrwania) ukończyło 10 uczniów THK. Tegoroczna grupa, pomimo zmęczenia intensywnością treningu, dzielnie uzupełnia ostanie braki wiedzy i umiejętności jeździeckich.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu na powszechne odznaki jeździeckie PZJ dla uczniów Technikum zostało zorganizowane w ramach projektu unijnego na rozwój kształcenia zawodowego młodych ludzi. Szkoła w Wolborzu pozyskała fundusze w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki którym młodzież może bezpłatnie rozwijać swoje pasje, zainteresowania, a także zdobywać nowe doświadczenia i kwalifikacje zawodowe. Udało się także doposażyć w drobny sprzęt jeździecki szkolną stajnię oraz mieszkające w niej konie.

Główne szkolenie jeździeckie odbywa się we współpracującym ze szkołą Stadzie Ogierów w Bogusławicach. Tam także odbędzie się sam egzamin.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

???? ~???? (Gość)09.07.2013 12:37

'dziesiątka uczniów", dziesiątka to bardzo mało, a co z resztą uczniów ?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat