Teatr „Wyjście Ewakuacyjne” zdobył Grand Prix w Krakowie

ePiotrkow Poniedziałek, 25 marca 20192 2751
Spektakl „Cisza. Sen trwa” piotrkowskiego teatru studenckiego „Wyjście ewakuacyjne” okazał się najlepszym przedstawieniem 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod” w Krakowie. W sobotę, 23 marca, młodzi piotrkowscy aktorzy zdobyli Grand Prix przeglądu. Zwycięskie przedstawienie wyreżyserowała Lucyna Jakubczyk.

Ładuję galerię...

Piotrkowski teatr studencki „Wyjście Ewakuacyjne” zdobył Grand Prix tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod” w Krakowie. Zwycięstwo na przeglądzie, odbywającym się od 21 do 23 marca w dawnej stolicy Polski, piotrkowianom zapewnił spektakl „Cisza. Sen trwa” w reżyserii Lucyny Jakubczyk. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w sobotę, 23 marca. Jury 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych "Epizod" w składzie: Beata Dzieszyńska - Przewodnicząca Jury, Jakub Palacz, Krzysztof Drozdowski i Bartłomiej Piotrowski - sekretarz Jury, jednogłośnie uznało piotrkowski spektakl za najlepszy. W uzasadnieniu werdyktu Jury podkreśliło między innymi walory formalne spektaklu oraz jego nawiązanie do tradycji teatru studenckiego i jej kontynuację w zaprezentowanym przedstawieniu.

Dyrektorem artystycznym 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych "Epizod" był Bartłomiej Piotrkowski, a gościem specjalnym aktor Wojciech Gałaziński.

 

Spektakl „Cisza. Sen trwa” to najnowsze dzieło teatru „Wyjście ewakuacyjne”, którego premiera odbyła się zaledwie tydzień temu, 18 marca w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Inspiracją dla powstania sztuki była proza Rolanda Topora. Spektakl składa się z trzech różnych części. Motywem przewodnim spektaklu są otaczające nas ograniczenia oraz utarte w społeczeństwie schematy.

 
„Cisza. Sen trwa” już niebawem, 5 kwietnia, będzie mogła zobaczyć publiczność Festiwalu Teatrów Studenckich START, który odbędzie się w Kielcach.

 

Foto: Teatr „Wyjście Ewakuacyjne”

 

BOX
"Pomarańczowa Linia" znów działa!
Oficjalne otwarcie punktu Piotrkowskiego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego „Pomarańczowa Linia” przy ul. Konarskiego 2 odbyło się w środę 11 grudnia w naszym mieście.
Kocha fotografię i lotnictwo
Kocha fotografię i lotnictwo
Sławek „hesja” Krajniewski to fotograf lotniczy, który Piotrków upodobał sobie jako bazę swojego projektu „Air-to-Air Meeting”. Kilkunastu fotografów i lotników spotyka się, aby zrobić fantastyczne zdjęcia lotnicze. Fly Fest był okazją do wykonania kolejnych.
Street Workout Park „Wyzwolenie
Street Workout Park „Wyzwolenie" oficj...
Piotrków ma swój Street Workout Park. Specjalna strefa do treningu ulicznego znajduje się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. W czwartek nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie obiektu.
„Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych”
„Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwy...
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza we wtorek, 20 listopada, o godz. 17.00 na spotkanie autorskie i promocję książki „Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych” autorstwa Anny Rzędowskiej, Agnieszki Warchulińskiej i Renaty Wojtczak. Wstęp na spotkanie, które odbędzie si...
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą się wiedzą o rtm. Pileckim
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą s...
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat r...
„Pałacyk
„Pałacyk" świętuje Ogólnopolski Dzień ...
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk" świętuje w poniedziałek (26.03) Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, pod hasłem "Daj siebie innym". Z inicjatywy pracowników stowarzyszenia, w Piotrkowie przez cały dzień odbywają się akcje mające na celu pomoc uzależnionym oraz ich rodzinom w ...
Koncerty styczniowe w Centrum Idei „Ku Demokracji”
Koncerty styczniowe w Centrum Idei „Ku...
W styczniu w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie odbędzie się pięć koncertów podczas których usłyszymy m.in. kolędy, pastorałki. Pierwszy już 3 stycznia.
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultu...

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.03.2019 19:53

Bardzo ładna kobieta

20


gość ~gość (Gość)25.03.2019 17:06

Szczesliwa "13". Gratulacje!

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat